WUMed | Prawie jak szpital
09 października 2020
Aktualności

W doskonale symulowanych warunkach klinicznych, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mogą zdobywać praktyczne umiejętności i uczyć się pracy zespołowej.

Laboratorium Centrum Symulacji Medycznej (LCSM) w Suwałkach to profesjonalne wyposażony szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej opieki medycznej, sala operacyjna, sala porodowa  oraz pracownie nauki  umiejętności technicznych dla studentów kierunków medycznych.

Wykładowcy kierunku pielęgniarstwo Warszawskiej Uczelni Medycznej oraz Prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju odwiedzili podlaską placówkę.

Centrum Symulacji Medycznej do złudzenia przypomina prawdziwy szpital. Wszystko utworzone i wyposażone jest tak, aby studenci mogli ćwiczyć w realiach, jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Dydaktycy WUMed odbyli szkolenie w zakresie nauczania metodami symulacji, koncepcji nauczania symulowanego, sposobów oceny symulacji, praktyki debriefingu oraz zasad tworzenia scenariuszy symulacji – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed. 

Utworzenie Centrum Symulacji Medycznej w naszej uczelni to bardzo ważne wyzwanie, które zamierzamy podjąć. Inwestycja zmieni naszą dydaktykę. Plany na symulację medyczną są ogromne i mam nadzieję, że nasi studenci w niedalekiej przyszłości będą mogli ćwiczyć na nowoczesnych symulatorach – zapewnia prof. Jasińska.

Kontakt

Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2020 - WUMED