WUMed | Gadżet nowej ery
24 kwietnia 2020

Skoro dystans społeczny będzie nowym obowiązującym zwyczajem, nie tylko dla Brytyjczyków, może warto docenić pomysłowość Belgów.

Antwerpii, w jednym z portów, gdzie pracuje około 60 000 osób, rozpoczną się w przyszłym miesiącu testy opasek na rękę, które mają za zadanie pomóc utrzymać bezpieczną odległość w czasie epidemii.
Opaska, przypominająca zegarek sportowy, ma dawać sygnały ostrzegawcze, gdy dystans 1,5 metra zostanie przekroczony. Dotyczy to także bezpiecznego dystansu między statkami i holownikami. Nawet, gdy ktoś wypadnie za burtę, zegarek o tym poinformuje.

Dyrektor generalny firmy technologicznej Rombit, John Baekelmans, podkreśla, że ze względu na ochronę prywatnych danych aplikacja nie została zaprojektowana tak, by umożliwić śledzenie kontaktów swoich pracowników. Rombit otrzymał już oferty od ok. 500 firm portowych i budowlanych z 99 krajów, co daje nadzieję na szybkie zwiększenie produkcji „gadżetu nowej ery”.