28 maja 2024
To warto przeczytać… Czy wiesz jakie posiadasz zdolności adaptacyjne?

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,

Zdolności  adaptacyjne pełnią ważną rolę w życiu każdego człowieka. Mają one istotne znaczenie nie tylko w szkole, w uczelni i w pracy ale także w innych środowiskach i okolicznościach, w których funkcjonuje.

Zdolność w psychologii oznacza możliwość uzyskania spodziewanych wyników w wykonywaniu danych czynności w określonych warunkach zewnętrznych. Do ogólnych zdolności zalicza się: spostrzegawczość, sprawność myślenia, wyobraźnię, pamięć, uwagę i sprawność motoryczną. Ich rozwój zależy od wrodzonych właściwości systemu nerwowego, od wpływu kształcenia i wychowania, m.in. od rozwoju pozytywnej motywacji, zainteresowań, postaw, oraz od własnej aktywności jednostki.

13 maja 2024
​To warto wiedzieć... List motywacyjny po angielsku – jak napisać cover letter? Zwroty, wzór.

Na łamach „Aktualności Biura Karier” dużo miejsca poświęcono dokumentom aplikacyjnym: życiorysowi, listowi motywacyjnemu, podaniu o pracę i referencjom. Zamieszczono aż dwadzieścia artykułów poświęconych tej problematyce. Pokazują one istotę każdej z aplikacji i szczegółowo omawiają zasady jej opracowania. Zwracają też uwagę, że poprawne napisanie każdego dokumentu stanowi pierwszy, a jednocześnie niezmiernie ważny krok w skutecznym poszukiwaniu pracy.

17 kwietnia 2024
To warto przeczytać…Dietetyka to nauka przyszłości

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,

Wszyscy doskonale wiecie, że jednym z kierunków kształcenia naszej uczelni jest dietetyka. Ona też to będzie przedmiotem naszych rozważań, a konkretnie jedna z jej specjalizacji, a mianowicie psychodietetyka.

03 kwietnia 2024
To warto przeczytać… Czy wiesz jaką posiadasz osobowość zawodową?

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,

Czy kiedykolwiek dociekaliście, dlaczego ludzie wybierają tę, a nie inną szkołę, dlaczego pracują w tym a nie innym zawodzie? Czy zastanawialiście się, dlaczego TY wybrałaś (wybrałeś) akurat ten, a nie inny zawód? Odpowiedzi na te i podobne pytania nie są wcale takie proste jakby to się wydawało.

27 marca 2024
NOWE TEMATY WEBINARÓW W RAMACH AKADEMII SELF - CARE

Szanowni Państwo,

z radością chcielibyśmy poinformować, że ruszyły nowe tematy webinarów w ramach naszej Akademii Self-Care.

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom i wnioskom, które do nas napłynęły po pierwszych edycjach - rozszerzamy zakres treści, które poruszamy w naszej akcji promowania holistycznego modelu zdrowia i dobrostanu.

12 marca 2024
To warto przeczytać… Pielęgniarka to zawód przyszłości

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,

Jak doskonale wiecie, jednymi z kierunków kształcenia naszej uczelni są: pielęgniarstwo i położnictwo. Zawodom tym poświęciliśmy w Aktualnościach Biura Karier dwa artykuły. Pierwszy z nich pt.: „Pielęgniarka to brzmi dumnie” ukazał się 8.12.2020 roku, natomiast drugi: „Pielęgniarka to nie tylko zawód deficytowy, ale przede wszystkim przyszłościowy” publikowany był 1.02.2003 roku.

08 marca 2024
To warto przeczytać… Mowa ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej

„Mowa ciała” to ostatnio bardzo modne pojęcie. Funkcjonuje ono nie tylko w psychologii społecznej, ale przede wszystkim w codziennym słownictwie potocznym. Niekiedy używa się tego terminu jako synonimu komunikacji niewerbalnej. Należy jednak podkreślić że, komunikacja niewerbalna ma szersze znaczenie. Mowa ciała obejmuje zwykle takie komunikaty niewerbalne jak: gesty i ruchy ciała, mimika, postawa i ukierunkowanie ciała, ruchy oczu i odruch źreniczny, sposób używania przestrzeni interpersonalnej itp. Do mowy ciała nie zalicza się jednak takich komunikatów, jak niewerbalne aspekty mowy (np. tembr głosu, sposób używania i wypowiadania słów, pomyłki językowe itd.). Nie jest też jednoznaczny status kontaktu wzrokowego, który jest raczej komunikatem interakcyjnym.

12 lutego 2024
AKADEMIA SELF – CARE!

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Inicjatyw Rozwojowych ,,INSPIRA’’ serdecznie zachęcamy do udziału w naszej AKADEMII SELF – CARE! Tym razem zapraszamy zarówno na krótkie spotkania online z tematyką rozwojową, wzmacniającą i profilaktyczną w formie webinarów, jak i na dłuższe pogłębione programy treningowe, podczas których będziecie mogli Państwo nabyć konkretne umiejętności radzenia sobie ze stresem, zbudować odporność psychiczną i nauczyć się trwale zmieniać nawyki na takie, które będą Wam służyć na lata.

12 lutego 2024
To warto przeczytać… Najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi na nie.

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,

Rozmowa kwalifikacyjna to nieodłączny element procesu rekrutacji i selekcji. Stosują ją zarówno niewielkie, jak i duże firmy. Jej celem jest wyselekcjonowanie spośród ogółu aplikujących, najlepszych kandydatów, spełniających wymagania określone dla obsadzanego stanowiska. Ta swoista weryfikacja, czy kandydat wpisuje się w profil osoby poszukiwanej  przez firmę, jest okazją do sprawdzenia jego wiedzy, kwalifikacji i kompetencji , ale także  jakie ma aspiracje i oczekiwania.

31 stycznia 2024
To warto przeczytać... Własna oferta pracy. Jak szukać pracy? (część V)

W dotychczasowych artykułach poświęconych poszukiwaniu pracy podkreślaliśmy m.in., że warto korzystać z wszystkich metod (sposobów) szukania zatrudnienia, a nie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch z nich. Zwiększamy tym samym szansę na jego znalezienie.

W niniejszym artykule przybliżymy kolejną metodę poszukiwania zatrudnienia, jakim są własne oferty pracy.

18 grudnia 2023
To warto wiedzieć... Europejska Legitymacja Zawodowa (EPC). Co to za dokument?

Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Jesteś pielęgniarką (pielęgniarzem) lub fizjoterapeutą? Być może jeszcze studiujesz i zawód ten zdobędziesz w najbliższym okresie? A może planujesz, w wakacje lub w niedalekiej przyszłości, wyjazd za granicę i chcesz tymczasowo wykonywać swoją profesję w innym unijnym kraju?

03 grudnia 2023
To warto przeczytać... Kontakty osobiste (sieć znajomości). Jak szukać pracy? (część IV)

W niniejszym artykule przybliżymy jedną z metod poszukiwania zatrudnienia jakim są kontakty osobiste, czyli sieć własnych znajomości. Polskie nazewnictwo tej metody zastępowane jest w ostatnich latach modnym pojęciem „network”.

05 czerwca 2023
To warto przeczytać… Jak negocjować wynagrodzenie?

Negocjowanie wynagrodzenia jest ważnym elementem w życiu zawodowym każdego pracownika, w tym także absolwenta uczelni medycznej. Oto kilka porad, jak przygotować się do negocjacji, by osiągnąć satysfakcjonującą pensję.

Wiele osób niechętnie rozmawia o pieniądzach, gdyż bywa to niezręczne. Warto jednak już na wstępie określić swoje oczekiwania finansowe, by po przyjęciu posady nie żałować wyboru. Długie lata edukacji powinny zostać odpowiednio docenione przez pracodawcę – tym bardziej, jeśli praca, o którą się staramy, nie jest naszą pierwszą i posiadamy już cenne doświadczenie.

05 czerwca 2023
Warto poznać… Kreator listów motywacyjnych CVeasy.pl

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z profesjonalnym kreatorem pisania listów motywacyjnych CVeasy.pl. Autorzy serwisu skontaktowali się z nami, abyśmy zaprezentowali przydatne informacje dla studentów i absolwentów WUMed szukających pracy w zawodzie. Poniższy tekst powstał w ramach bezpłatnej współpracy, a jego celem jest pomoc kandydatom w wyróżnieniu się na rynku pracy.

10 maja 2023
TO WARTO PRZECZYTAĆ… PODANIE O PRACĘ. JAK JE NAPISAC?

W październiku ubiegłego roku a zakładce „Aktualności Biura Karier” zamieściliśmy artykuł pt.: Podanie o pracę - co to za dokument?. W artykule tym ukazano istotę i znaczenie podania o pracę a także wyjaśniono, kiedy warto napisać ten dokument. Podkreślono w nim, że podania o przyjęcie do pracy nie należy mylić, ani utożsamiać z innymi dokumentami aplikacyjnymi, jak życiorys (CV) i list motywacyjny.

10 maja 2023
To warto przeczytać… A może praca we własnym gabinecie fizjoterapii….?

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

W niedalekiej przyszłości kończycie studia i podejmiecie pracę w jakże poszukiwanym i cenionym zawodzie fizjoterapeuty. Wielu spośród Was zatrudni się w różnych placówkach medycznych, na ogół na terenie kraju. Niektórzy, być może, będą chcieli pracować na własny rachunek, przyjmując pacjentów we własnym gabinecie. Jeśli wśród Was są tacy, to gratuluję kreatywności i odwagi! Trzymam za Was kciuki!

20 kwietnia 2023
To warto wiedzieć... Postawa życiowa a metody poszukiwania pracy. Jak szukać pracy? (część III)

W literaturze przedmiotu wyróżnia się szereg metod szukania pracy, najczęściej dzieli się je na aktywne i pasywne. Czym różnią się te metody między sobą? Które z nich są skuteczniejsze?

W procesie poszukiwania zatrudnienia nie bez znaczenia jest przejawiana  postawa w codziennym życiu oraz indywidualny stosunek do pracy.

Stephen Covey w swojej książce „7 nawyków skutecznego działania” wskazuje konieczność przyjmowania postawy proaktywnej jako pierwszego z nawyków, który warto w sobie kształtować, aby działać skutecznie i osiągać zamierzone cele.

31 marca 2023
Webinarium dla osób poszukujących pracy za granicą

Szanowne Absolwentki i Szanowni Absolwenci,
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci!

W dniu 3.04.2023 r. WUP w Warszawie organizuje webinarium dla osób poszukujących pracy za granicą pt.: „Znajdź bezpieczną pracę za granicą z EURES”. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w tym szkoleniu.

Wyjazd do pracy za granicę to nie żart, to poważne wyzwanie!

27 marca 2023
To warto wiedzieć… Trzy pierwsze kroki w poszukiwaniu zatrudnienia. Jak szukać pracy? (część II)

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Zanim przystąpicie do poszukiwania pracy, warto zastanowić się nad swoją przyszłą kariera zawodową i odpowiednio ją zaplanować. Planowanie kariery zawodowej to m.in. sprecyzowanie celów i dążeń zawodowych oraz realnych oczekiwań wobec przyszłej pracy. To także określenie hierarchii wartości cenionych w przyszłej pracy oraz wiara w siebie i osiągnięcia zawodowe. W zamierzeniu tym istotne miejsce zajmuje też plan podjęcia zatrudnienia oraz alternatywny plan działania w sytuacji braku możliwości znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie.

13 marca 2023
​JOBER.PL - DLA STUDENTA

Czy wiesz, że jako student możesz zarabiać dodatkowe pieniądze i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe bez konieczności rezygnowania z nauki? Tak, to możliwe dzięki platformie jober.pl!

W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści możesz czerpać z tego serwisu.

instytucje współpracujące

Instytut
"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
w Warszawie
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

ul. Spartańska 1, Warszawa
Narodowe Centrum
Profilaktyki Zdrowotnej
www.ncpz.eu
Narodowy Instytut
Kardiologii

ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

ul. Banacha 1A, 02-097 Warszawa
Szpital Praski
p.w. Przemienienia Pańskiego
Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67, Warszawa
Szpital Wolski
im. dr Anny Gostyńskiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Kasprzaka 17, Warszawa
Warszawski
Szpital Południowy

ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99, Warszawa
Mazowiecki Szpital Wojewódzki
im. św. Jana Pawła II w Siedlcach
Sp. z o.o.

Księcia Józefa Poniatowskiego 26,
08-110 Siedlce
Szpital Miejski
w Siedlcach

ul. Starowiejska 15, Siedlce
Szpital Powiatowy
w Garwolinie

ul. Lubelska 50,
08-400 Garwolin
Samodzielny Publiczny Szpital
Kliniczny im. prof. Orłowskiego
CMKP

ul. Czerniakowska 231,
00-416 Warszawa
Szpital Czerniakowski
Sp. z o. o.

ul. Stępińska 19/25, Warszawa
Mazowiecki Szpital Bródnowski
ul. Kondratowicza 8, Warszawa
Samodzielny Publiczny
Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy
CMKP

ul. Konarskiego 13, Otwock
Szpital Specjalistyczny
im. Świętej Rodziny

Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa
Szpital Kolejowy
im. dr med. Włodzimierza Roeflera
w Pruszkowie
Szpital św. Anny
w Piasecznie
Adama Mickiewicza 39,
05-500 Piaseczno
Szpital Dziecięcy
im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa
Mazowiecki
Szpital Wojewódzki
Drewnica Sp. z o.o.

Rychlińskiego 1, Ząbki
Szpital Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
w Wołominie

ul. Gdyńska 1/3
05-200 Wołomin
Mazowieckie Centrum
Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna
Wojewódzka Stacja
Pogotowia Ratunkowego
i Transportu Sanitarnego
"MEDITRANS"
SPZOZ w Warszawie

ul. Hoża 56, 00-685 Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego
Warszawa-Ochota

ul. Szcześliwicka 36, 02-353 Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

ul. Gen. M. C. Coopera 5, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego
Warszawa-Mokotów

ul. A.J.Madalińskiego 13, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
im. Dzieci Warszawy
w Dziekanowie Leśnym
Centrum Medyczne
GRUPA ZDROWIE

Nowodworskie
Centrum Medyczne

ul. Miodowa 2
Nowy Dwór Mazowiecki
Stołeczne Centrum
Opiekuńczo-Lecznicze
Sp. z o.o.

ul. Mehoffera 72/74, Warszawa
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy
Zakład Leczniczo - Rehabilitacyjny
WIGOR

w Legionowie
Centrum Intensywnej Terapii Olinek
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
RADIOMEDICA
Centrum Diagnostyki Obrazowej

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Hospicjum
Sióstr Felicjanek
im. bł. Hanny Chrzanowskiej

ul. Nowowiejska 10A, Warszawa
HOSPICJUM EWDOMED
ul. Piłsudskiego 3a
05-510 Konstancin-Jeziorna
NESTOR
Bezpieczny Dom Opieki

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Fundacja
Odzyskać Radość

Bogurzyn 87, 06-521 Wiśniewo
Niepubliczny żłobek
Ale Frajda

ul. Bolesławicka 40, Warszawa
Warszawskie Zakłady
Sprzętu Ortopedycznego S.A.

al. Bohaterów Września 9, Warszawa
www.fantomy-szkoleniowe.pl
Podkarpackie centrum
Usług Dydaktycznych

ul. Rymanowska 15a
35-083 Rzeszów
Kontakt
Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2023 - WUMED
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych na stronie wumed.edu.pl, oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na Państwa urządzeniach. Pliki cookies możecie Państwo sprawdzić za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż akceptujecie Państwo stosowanie plików cookies. Więcej informacji w zakładce OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.
rozmiar tekstu
kolory strony