20 czerwca 2022
Istota ciągłości zatrudnienia w życiu zawodowym człowieka

Poglądy na pracę jako celową działalność człowieka zmieniały się przez wieki i nawet aktualnie nie są jednolicie ujmowane. Pracę ludzką można bowiem rozpatrywać w różnych aspektach: filozoficznym, psychologicznym, pedagogicznym, społecznym, prawnym, etycznym i w wielu innych.

Rola pracy zawodowej w życiu każdego dorosłego człowieka jest przeogromna. Stanowi ona nie tylko istotny warunek jego egzystencji ale także ważną formę aktywności. Wypełnia ona człowiekowi ponad połowę życia. Jest też istotnym źródłem wartości człowieka, jego zadowolenia oraz poziomu jakości życia. Bywa także przyczyną wielu trosk i trudności. Mówiąc o roli pracy w życiu człowieka bardzo dużą wagę przywiązuje się do tzw. ciągłości zatrudnienia.

20 czerwca 2022
Przerwa w zatrudnieniu - jak o niej mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Jak wytłumaczyć przerwę w zatrudnieniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom starającym się o pracę. Co więc robić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy przypadek ma wymiar indywidualny i jest na swój sposób niepowtarzalny. Niemniej jednak w niniejszym artykule postaram się odnieść do najczęściej występujących sytuacji i odpowiedzieć na pytanie: jak rozmawiać o przerwie zawodowej w życiorysie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

02 maja 2022
O tym warto pamiętać… Najczęstsze błędy popełniane w CV

Życiorys (Curriculum Vitae, CV) to aktualny i bardzo zwięzły obraz przebiegu kariery życiowej i zawodowej osoby poszukującej pracy. To podstawowy i najważniejszy dokument aplikacyjny, decydujący o tym czy zostanie się zaproszonym do dalszego etapu procesu rekrutacji, czy też nie.

27 kwietnia 2022
To warto przeczytać… Średnie wynagrodzenie i płaca w Polsce

Czy wiesz ile wynosi średnie wynagrodzenie w 2022 roku w Polsce?, jak kształtuje się rynek pracy pod względem wynagrodzenia w Polsce?, jakie są przeciętne pensje w sektorze przedsiębiorstw?, w jakich branżach zarabia się najlepiej?

28 marca 2022
Warto poznać... kreator CV on-line

Zachęcamy do zapoznania się z profesjonalnym kreatorem wzorów pisania CV opracowanym przez ekspertów Serwisu LiveCareer. Za zgodą autorów tego serwisu publikujemy na stronie Biura Karier naszej uczelni, ten kreator.

02 marca 2022
​Jakich zdjęć unikać w CV?

Zdjęcie w CV jest w większości przypadków mile widziane. Nie każda oferta go wymaga, ale nieoficjalnie przyjęło się, że kandydat powinien je dołączyć do dokumentu. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj o tym, jakiego zdjęcia nie wysyłać przyszłemu pracodawcy.

02 marca 2022
​Jak powinno wyglądać zdjęcie w CV?

Curriculum vitae to najważniejszy dokument każdego, kto poszukuje zatrudnienia. Stanowi on swego rodzaju wizytówkę osoby ubiegającej się o pracę. Warto więc poświęcić uwagę na dopracowanie jego szczegółów – także tych związanych ze zdjęciem.

04 stycznia 2022
​Klauzula poufności w CV

Przygotowywanie CV to z pozoru łatwe zadanie – w końcu polega ono na przedstawieniu informacji o sobie w sposób, który zagwarantuje przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Czasem jednak pomimo atrakcyjnej formy oraz spełniania wszelkich wymogów zawartych w ofercie pracy, odpowiedź na zgłoszenie nie nadchodzi. Powodem tego może być… brak aktualnej klauzuli poufności.

04 stycznia 2022
Jakich zainteresowań lepiej nie umieszczać w CV?

Sekcja zainteresowań w CV bardzo często jest pomijana przez aplikujących. Jednak to ona dostarcza rekruterowi bardzo cennych informacji, ponieważ pokazuje, czy jesteś ciekawy świata oraz niejednokrotnie przykuwa jego uwagę, gdy umieścisz w niej rzadziej spotykane hobby. Są jednak takie zainteresowania, o których lepiej nie pisać w Curriculum Vitae. Zobacz, co lepiej pominąć i o czym nie wspominać w wysyłanej aplikacji.

21 grudnia 2021
Czy dołączać zdjęcie do swojego życiorysu?

Życiorys ze zdjęciem czy bez? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie powinna mieć istotnego znaczenia w procesie rekrutacji. Życie codzienne pokazuje, że jednak ma. Wielu osobom starającym się o pracę  ten dylemat spędza sen z powiek. Ubieganie się o zatrudnienie wymaga bowiem ciągłego dokonywania wyboru najlepszej opcji z wielu możliwych rozwiązań.

20 października 2021
„Rights for all seasons” - kampania informacyjna Europejskiego Urządu ds. Pracy

Szanowni Studenci,
 
Uprzejmie informujemy, zwłaszcza tych, którzy w ramach najbliższych wakacji zamierzają podjąć pracę sezonową na terenie państw Unii Europejskiej, że w czerwcu br. Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął  kampanię informacyjną nt. praw pracowników sezonowych w UE pod nazwą „Rights for all seasons” – „Prawa przez cały rok”, która potrwa do końca października br.

28 czerwca 2021
Poprawnie napisane dokumenty aplikacyjne to już pierwszy, skuteczny krok do znalezienia pracy

Badania rynku pracy oraz wypowiedzi specjalistów ds. rekrutacji jednoznacznie dowodzą, że poprawne napisanie dokumentów aplikacyjnych nie jest wcale takie proste jak to by się powszechnie wydawało i na ogół przysparza duże trudności wielu osobom poszukującym zatrudnienie. Jednocześnie podkreśla się, że nieumiejętne i szablonowe opracowywanie aplikacji niweczy, już w początkowym okresie starań o pracę, podejmowany trud i wysiłek na rzecz jej otrzymania.

28 czerwca 2021
Idealne CV – co powinno zawierać?

Podczas ubiegania się o pracę CV stanowi wizytówkę każdego kandydata. To także ono decyduje o tym, czy zostanie on zaproszony do kolejnego etapu rekrutacji. Ogromnie ważne jest więc, aby znalazło się w nim wszystko, co może zainteresować potencjalnego pracodawcę, jednocześnie ukazując wszystkie zalety aplikującego.

28 czerwca 2021
Jak napisać CV, nie mając doświadczenia?

Poszukiwanie pierwszej pracy to nie lada wyzwanie – szczególnie gdy pracodawca wymaga wcześniejszego doświadczenia, którego kandydat nie posiada. Jednak istnieją oferty pracy, w których nie jest ono kluczowym elementem

28 czerwca 2021
CV – co napisać w sekcji „o mnie”?

CV to najważniejszy dokument dla osób poszukujących pracy. Z tego względu pod żadnym pozorem nie można bagatelizować jego formy oraz zakłamywać zamieszczanej tam treści.

Bardzo wiele osób nie do końca wie, jak stworzyć profesjonalne, a zarazem atrakcyjne CV.

28 czerwca 2021
W jaki sposób sprawić, by CV się wyróżniało?

Jak wyróżnić własne CV na tle wielu innych, konkurencyjnych dokumentów? W prosty sposób zrobisz to w edytorze tekstu za pomocą formatowania i własnego projektu. Jak zrobić to z wyczuciem estetyki i sprawić, by rekruter docenił indywidualność szablonu oraz zainteresował się osobą aplikującą na stanowisko?

28 czerwca 2021
Najczęstsze błędy popełniane w CV

Pierwszym etapem poszukiwania pracy jest utworzenie CV, które będzie stawiać kandydata w jak najlepszym świetle, podkreślając jego zalety i doświadczenie. Każdy, kto decyduje się na samodzielne utworzenie takiego dokumentu, powinien postawić się na miejscu pracodawcy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nadesłane CV jest na tyle atrakcyjne, aby rekrutacja zakończyła się sukcesem?

28 czerwca 2021
Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny to – tuż obok CV– jeden z najbardziej pożądanych dokumentów przez pracodawców. Umożliwia on sprawdzenie motywacji osoby, która ubiega się o stanowisko w firmie, jak również zweryfikowanie pobudek, którymi się ona kieruje. Istotne jest więc, aby list ten był dla rekrutera atrakcyjny.

28 czerwca 2021
Trzy powody, dla których warto pisać list motywacyjny

To warto wiedzieć…. Trzy powody, dla których warto pisać list motywacyjny

Podczas rekrutowania kandydatów na dane stanowisko nie każda firma wymaga przesłania listu motywacyjnego. Jest jednak kilka powodów, dla których mimo wszystko warto się zdecydować na napisanie tego dokumentu, nawet jeśli nie jest to konieczne.

20 maja 2021
Ekonomia społeczna - inspiracja i nowe możliwości

Jeśli jesteś studentem i zastanawiasz się nad ścieżką kariery, praktyką lub stażem, a może tematem pracy magisterskiej lub dyplomowej - koniecznie przeczytaj ten artykuł… Zajmie Ci to dosłownie kilka minut.

Na początek - pytanie. Czy wiesz, co to jest ekonomia społeczna? Czy kiedykolwiek zetknąłeś się z takim pojęciem? Nie? To posłuchaj, spróbujemy Ci to wyjaśnić - najprościej, jak umiemy.

instytucje współpracujące

Instytut
"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
w Warszawie
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

ul. Spartańska 1, Warszawa
Narodowe Centrum
Profilaktyki Zdrowotnej
www.ncpz.eu
Szpital Praski
p.w. Przemienienia Pańskiego
Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67, Warszawa
Szpital Wolski
im. dr Anny Gostyńskiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Kasprzaka 17, Warszawa
Szpital Solec
Spółka z o.o.

ul. Solec 93, Warszawa
Szpital Czerniakowski
Sp. z o. o.

ul. Stępińska 19/25, Warszawa
Mazowiecki Szpital Bródnowski
ul. Kondratowicza 8, Warszawa
Samodzielny Publiczny
Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy
CMKP

ul. Konarskiego 13, Otwock
Szpital Specjalistyczny
im. Świętej Rodziny

Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa
Szpital Kolejowy
im. dr med. Włodzimierza Roeflera
w Pruszkowie
Szpital św. Anny
w Piasecznie
Adama Mickiewicza 39,
05-500 Piaseczno
Szpital Dziecięcy
im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa
Mazowiecki
Szpital Wojewódzki
Drewnica Sp. z o.o.

Rychlińskiego 1, Ząbki
Szpital Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
w Wołominie
ul. Gdyńska 1/3
05-200 Wołomin
Mazowieckie Centrum
Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna
Wojewódzka Stacja
Pogotowia Ratunkowego
i Transportu Sanitarnego
"MEDITRANS"
SPZOZ w Warszawie

ul. Hoża 56, 00-685 Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

ul. Gen. M. C. Coopera 5, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego
Warszawa-Mokotów

ul. A.J.Madalińskiego 13, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
im. Dzieci Warszawy
w Dziekanowie Leśnym
Centrum Medyczne
GRUPA ZDROWIE

Nowodworskie
Centrum Medyczne

ul. Miodowa 2
Nowy Dwór Mazowiecki
Stołeczne Centrum
Opiekuńczo-Lecznicze
Sp. z o.o.

ul. Mehoffera 72/74, Warszawa
Centrum Intensywnej Terapii Olinek
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
RADIOMEDICA
Centrum Diagnostyki Obrazowej

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
NESTOR
Bezpieczny Dom Opieki

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Warszawskie Zakłady
Sprzętu Ortopedycznego S.A.

al. Bohaterów Września 9, Warszawa
www.fantomy-szkoleniowe.pl
Podkarpackie centrum
Usług Dydaktycznych

ul. Rymanowska 15a
35-083 Rzeszów
Kontakt
Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2021 - WUMED
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych na stronie wumed.edu.pl, oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na Państwa urządzeniach. Pliki cookies możecie Państwo sprawdzić za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż akceptujecie Państwo stosowanie plików cookies. Więcej informacji w zakładce OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.
rozmiar tekstu
kolory strony