Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Nowy rok akademicki właśnie się rozpoczął. Być może wśród Was są studenci będący w trudnej sytuacji materialnej. Prawdopodobnie w tych dniach przysłowiowy sen z powiek spędza im dylemat jak pogodzić naukę ze skromnymi zasobami finansami. Im to właśnie podpowiadamy, że jedną z możliwości zdobycia środków na naukę podczas studiów są studenckie stypendia socjalne.
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Przed kilkoma dniami rozpoczęliście nowy rok akademicki. Czas studiów postrzegany jest najczęściej jako jeden z najpiękniejszych etapów życia. To okres nie tylko wysiłku i trudu związanego z kształceniem, ale to także lata pełne radości wynikające z życia studenckiego oraz nowych wyzwań i możliwości.
Studia to przede wszystkim inwestowanie w samego siebie, w swój rozwój osobowościowy i zawodowy, w swoją wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, aby móc w przyszłości korzystać z różnych szans i perspektyw oraz profitów stąd wynikających.
W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się zjawisku prokrastynacji. Pojęcie to w potocznym rozumieniu traktowane jest najczęściej jako odkładanie zamierzonych działań, obowiązków czy innych czynności na później. Nie chodzi tu jednak o jednorazowe przeniesienie terminu realizacji jakiegoś zadania, ale notoryczne przekładanie go wciąż na inny termin.
Szanowni Państwo,
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne Praskie Targi Pracy, które odbędą się 19 września 2024 r., w godz. 10.00-15.00 w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Przed Wami długo wyczekiwane wakacje. Część z Was z pewnością, w tym czasie będzie chciała nie tylko odpocząć po trudach codziennej nauki, ale także zarobić parę złotych, podejmując krótkoterminową pracę zarobkową. Prawdopodobnie będzie to praca sezonowa, bądź dorywcza. Taka forma zatrudnienia wynika często z chęci usamodzielnienia i uniezależnienia się od finansów rodziców, a także z pragnienia poznania prawdziwego życia. Może mieć ona również istotne znaczenie w rozwoju własnej kariery zawodowej oraz „wzbogacenia” życiorysu poprzez odnotowanie tego faktu w CV.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Dobiega końca bieżący rok akademicki. Już za kilka tygodni udacie się na długo oczekiwane wakacje. Po ich zakończeniu, zgodnie z przysłowiem: „wszystko co dobre, szybko się kończy” - inauguracja kolejnego roku akademickiego. Powrót do wytężonej nauki, wykładów, ćwiczeń, egzaminów etc.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Sukces w poszukiwaniu zatrudnienia zależy między innymi od takich czynników jak: ukończony kierunek studiów, doświadczenie zawodowe, dodatkowe umiejętności, rynek pracy, miejsce zamieszkania, a nawet atrakcyjności curriculum vitae oraz listu motywacyjnego aplikanta.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Zdolności adaptacyjne pełnią ważną rolę w życiu każdego człowieka. Mają one istotne znaczenie nie tylko w szkole, w uczelni i w pracy ale także w innych środowiskach i okolicznościach, w których funkcjonuje.
Zdolność w psychologii oznacza możliwość uzyskania spodziewanych wyników w wykonywaniu danych czynności w określonych warunkach zewnętrznych. Do ogólnych zdolności zalicza się: spostrzegawczość, sprawność myślenia, wyobraźnię, pamięć, uwagę i sprawność motoryczną. Ich rozwój zależy od wrodzonych właściwości systemu nerwowego, od wpływu kształcenia i wychowania, m.in. od rozwoju pozytywnej motywacji, zainteresowań, postaw, oraz od własnej aktywności jednostki.
Na łamach „Aktualności Biura Karier” dużo miejsca poświęcono dokumentom aplikacyjnym: życiorysowi, listowi motywacyjnemu, podaniu o pracę i referencjom. Zamieszczono aż dwadzieścia artykułów poświęconych tej problematyce. Pokazują one istotę każdej z aplikacji i szczegółowo omawiają zasady jej opracowania. Zwracają też uwagę, że poprawne napisanie każdego dokumentu stanowi pierwszy, a jednocześnie niezmiernie ważny krok w skutecznym poszukiwaniu pracy.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Wszyscy doskonale wiecie, że jednym z kierunków kształcenia naszej uczelni jest dietetyka. Ona też to będzie przedmiotem naszych rozważań, a konkretnie jedna z jej specjalizacji, a mianowicie psychodietetyka.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Czy kiedykolwiek dociekaliście, dlaczego ludzie wybierają tę, a nie inną szkołę, dlaczego pracują w tym a nie innym zawodzie? Czy zastanawialiście się, dlaczego TY wybrałaś (wybrałeś) akurat ten, a nie inny zawód? Odpowiedzi na te i podobne pytania nie są wcale takie proste jakby to się wydawało.
Szanowni Państwo,
z radością chcielibyśmy poinformować, że ruszyły nowe tematy webinarów w ramach naszej Akademii Self-Care.
Wychodząc naprzeciw licznym prośbom i wnioskom, które do nas napłynęły po pierwszych edycjach - rozszerzamy zakres treści, które poruszamy w naszej akcji promowania holistycznego modelu zdrowia i dobrostanu.
Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Jak doskonale wiecie, jednymi z kierunków kształcenia naszej uczelni są: pielęgniarstwo i położnictwo. Zawodom tym poświęciliśmy w Aktualnościach Biura Karier dwa artykuły. Pierwszy z nich pt.: „Pielęgniarka to brzmi dumnie” ukazał się 8.12.2020 roku, natomiast drugi: „Pielęgniarka to nie tylko zawód deficytowy, ale przede wszystkim przyszłościowy” publikowany był 1.02.2003 roku.
„Mowa ciała” to ostatnio bardzo modne pojęcie. Funkcjonuje ono nie tylko w psychologii społecznej, ale przede wszystkim w codziennym słownictwie potocznym. Niekiedy używa się tego terminu jako synonimu komunikacji niewerbalnej. Należy jednak podkreślić że, komunikacja niewerbalna ma szersze znaczenie. Mowa ciała obejmuje zwykle takie komunikaty niewerbalne jak: gesty i ruchy ciała, mimika, postawa i ukierunkowanie ciała, ruchy oczu i odruch źreniczny, sposób używania przestrzeni interpersonalnej itp. Do mowy ciała nie zalicza się jednak takich komunikatów, jak niewerbalne aspekty mowy (np. tembr głosu, sposób używania i wypowiadania słów, pomyłki językowe itd.). Nie jest też jednoznaczny status kontaktu wzrokowego, który jest raczej komunikatem interakcyjnym.
Szanowni Państwo,
w imieniu Fundacji Inicjatyw Rozwojowych ,,INSPIRA’’ serdecznie zachęcamy do udziału w naszej AKADEMII SELF – CARE! Tym razem zapraszamy zarówno na krótkie spotkania online z tematyką rozwojową, wzmacniającą i profilaktyczną w formie webinarów, jak i na dłuższe pogłębione programy treningowe, podczas których będziecie mogli Państwo nabyć konkretne umiejętności radzenia sobie ze stresem, zbudować odporność psychiczną i nauczyć się trwale zmieniać nawyki na takie, które będą Wam służyć na lata.
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,
Rozmowa kwalifikacyjna to nieodłączny element procesu rekrutacji i selekcji. Stosują ją zarówno niewielkie, jak i duże firmy. Jej celem jest wyselekcjonowanie spośród ogółu aplikujących, najlepszych kandydatów, spełniających wymagania określone dla obsadzanego stanowiska. Ta swoista weryfikacja, czy kandydat wpisuje się w profil osoby poszukiwanej przez firmę, jest okazją do sprawdzenia jego wiedzy, kwalifikacji i kompetencji , ale także jakie ma aspiracje i oczekiwania.
W dotychczasowych artykułach poświęconych poszukiwaniu pracy podkreślaliśmy m.in., że warto korzystać z wszystkich metod (sposobów) szukania zatrudnienia, a nie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch z nich. Zwiększamy tym samym szansę na jego znalezienie.
W niniejszym artykule przybliżymy kolejną metodę poszukiwania zatrudnienia, jakim są własne oferty pracy.
Szanowne Absolwentki, Szanowni Absolwenci,
Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
Jesteś pielęgniarką (pielęgniarzem) lub fizjoterapeutą? Być może jeszcze studiujesz i zawód ten zdobędziesz w najbliższym okresie? A może planujesz, w wakacje lub w niedalekiej przyszłości, wyjazd za granicę i chcesz tymczasowo wykonywać swoją profesję w innym unijnym kraju?
W niniejszym artykule przybliżymy jedną z metod poszukiwania zatrudnienia jakim są kontakty osobiste, czyli sieć własnych znajomości. Polskie nazewnictwo tej metody zastępowane jest w ostatnich latach modnym pojęciem „network”.
Negocjowanie wynagrodzenia jest ważnym elementem w życiu zawodowym każdego pracownika, w tym także absolwenta uczelni medycznej. Oto kilka porad, jak przygotować się do negocjacji, by osiągnąć satysfakcjonującą pensję.
Wiele osób niechętnie rozmawia o pieniądzach, gdyż bywa to niezręczne. Warto jednak już na wstępie określić swoje oczekiwania finansowe, by po przyjęciu posady nie żałować wyboru. Długie lata edukacji powinny zostać odpowiednio docenione przez pracodawcę – tym bardziej, jeśli praca, o którą się staramy, nie jest naszą pierwszą i posiadamy już cenne doświadczenie.