Klauzula poufności w CV
04 stycznia 2022
WUMed | Klauzula poufności w CV

Przygotowywanie CV to z pozoru łatwe zadanie – w końcu polega ono na przedstawieniu informacji o sobie w sposób, który zagwarantuje przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Czasem jednak pomimo atrakcyjnej formy oraz spełniania wszelkich wymogów zawartych w ofercie pracy, odpowiedź na zgłoszenie nie nadchodzi. Powodem tego może być… brak aktualnej klauzuli poufności.

Jakich zainteresowań lepiej nie umieszczać w CV?
04 stycznia 2022
WUMed | Jakich zainteresowań lepiej nie umieszczać w CV?

Sekcja zainteresowań w CV bardzo często jest pomijana przez aplikujących. Jednak to ona dostarcza rekruterowi bardzo cennych informacji, ponieważ pokazuje, czy jesteś ciekawy świata oraz niejednokrotnie przykuwa jego uwagę, gdy umieścisz w niej rzadziej spotykane hobby. Są jednak takie zainteresowania, o których lepiej nie pisać w Curriculum Vitae. Zobacz, co lepiej pominąć i o czym nie wspominać w wysyłanej aplikacji.

​Czy dołączać zdjęcie do swojego życiorysu?
21 grudnia 2021
WUMed | ​Czy dołączać zdjęcie do swojego życiorysu?

Życiorys ze zdjęciem czy bez? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie powinna mieć istotnego znaczenia w procesie rekrutacji. Życie codzienne pokazuje, że jednak ma. Wielu osobom starającym się o pracę  ten dylemat spędza sen z powiek. Ubieganie się o zatrudnienie wymaga bowiem ciągłego dokonywania wyboru najlepszej opcji z wielu możliwych rozwiązań.

„Rights for all seasons” - kampania informacyjna Europejskiego Urządu ds. Pracy
20 października 2021
WUMed | „Rights for all seasons” - kampania informacyjna Europejskiego Urządu ds. Pracy

Szanowni Studenci,
 
Uprzejmie informujemy, zwłaszcza tych, którzy w ramach najbliższych wakacji zamierzają podjąć pracę sezonową na terenie państw Unii Europejskiej, że w czerwcu br. Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął  kampanię informacyjną nt. praw pracowników sezonowych w UE pod nazwą „Rights for all seasons” – „Prawa przez cały rok”, która potrwa do końca października br.

Dobre CV i list motywacyjny. Odpowiadamy na pytanie - jak przygotować dokumenty?
28 czerwca 2021

Badania rynku pracy oraz wypowiedzi specjalistów ds. rekrutacji jednoznacznie dowodzą, że poprawne napisanie dokumentów aplikacyjnych nie jest wcale takie proste jak to by się powszechnie wydawało i na ogół przysparza duże trudności wielu osobom poszukującym zatrudnienie. Jednocześnie podkreśla się, że nieumiejętne i szablonowe opracowywanie aplikacji niweczy, już w początkowym okresie starań o pracę, podejmowany trud i wysiłek na rzecz jej otrzymania.

Warto przeczytać... ​Ekonomia społeczna - inspiracja i nowe możliwości
20 maja 2021
WUMed | Warto przeczytać... ​Ekonomia społeczna - inspiracja i nowe możliwości

Jeśli jesteś studentem i zastanawiasz się nad ścieżką kariery, praktyką lub stażem, a może tematem pracy magisterskiej lub dyplomowej - koniecznie przeczytaj ten artykuł… Zajmie Ci to dosłownie kilka minut.

​To warto przeczytać… Wyższa szkoła jazdy czyli Assessment Centert
13 kwietnia 2021
WUMed | ​To warto przeczytać… Wyższa szkoła jazdy czyli Assessment Centert

Wiele firm nie traktuje rozmowy kwalifikacyjnej jako ostatecznego etapu selekcji. Część z nich, chcąc się przekonać, że wiedza, kwalifikacje i umiejętności opisane w życiorysie aplikanta a następnie deklarowane przez niego podczas rozmowy o pracę, mają faktyczne odzwierciedlenie w zawodowej rzeczywistości, organizuje dodatkowo jeszcze sesje Assessment Center.

To warto przeczytać… Informacja na temat Mazowieckiego rynku pracy w styczniu 2021
13 kwietnia 2021
WUMed | To warto przeczytać… Informacja na temat Mazowieckiego rynku pracy w styczniu 2021

Liczba osób bezrobotnych i stopa bezrobocia. W styczniu w urzędach pracy zarejestrowanych było 151 145osób bezrobotnych, to jest o 4 770 osób więcej niż w poprzednim miesiącu oraz o 21031osób więcej niż w styczniu 2020roku. Kobiety stanowiły 50,5% osób bezrobotnych.

To warto przeczytać… Sytuacja na mazowieckim rynku pracy w 2020 roku
13 kwietnia 2021
WUMed | To warto przeczytać… Sytuacja na mazowieckim rynku pracy w 2020 roku

Perturbacje gospodarcze i problemy pracodawców spowodowane lockdownem doprowadziły do załamania trendu spadkowego stopy bezrobocia począwszy od marca ubiegłego roku. Na koniec 2020 roku w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 146 375 osób. Porównując liczbę bezrobotnych z końca grudnia 2020 r. do analogicznego okresu 2019 roku, odnotowano o 23 167 osób więcej, co stanowi wzrost liczby bezrobotnych o 18,8 proc.

To warto wiedzieć… Referencje - czy warto o nie prosić, czy warto je przedstawiać?
13 kwietnia 2021
WUMed | To warto wiedzieć… Referencje - czy warto o nie prosić, czy warto je przedstawiać?

Opinia o kandydacie ma istotne znaczenie w procesie rekrutacji i selekcji. W polskich realiach prowadzenia rekrutacji  i selekcji, poproszenie kandydata o przedstawienie referencji od poprzednich pracodawców jak i sprawdzenie ich, już nie należy do rzadkości. Dlatego też wskazanie ich w życiorysie, bądź przedłożenie jako osobnego dokumentu niewątpliwie wspomoże proces starania się o pracę i pozwoli wypaść korzystniej na tle pozostałych osób ubiegających się o nią.

To warto przeczytać... Bieg z przeszkodami czyli rozmowa kwalifikacyjna
03 marca 2021
WUMed | To warto przeczytać... Bieg z  przeszkodami czyli rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowym elementem w poszukiwania pracy. Od jej wyniku nader często zależy nasz sukces – zdobycie pracy. Wśród rekruterów panuje powszechne przekonanie, że na dziesięciu kandydatów ubiegających się o pracę, na rozmowie kwalifikacyjnej odpada, dziewięciu z nich ponieważ nie są oni w stanie właściwie odpowiedzieć nawet na te najbardziej typowe pytania.

To warto przeczytać... Rozmowa kwalifikacyjna
17 lutego 2021
WUMed | To warto przeczytać... Rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli Twoje CV, list motywacyjny a zwłaszcza przeprowadzony z Tobą wywiad telefoniczny zainteresowały przyszłego pracodawcę, to na pewno zostaniesz zaproszony(a) na rozmowę kwalifikacyjną. To jest już Twój duży sukces! Brawo! Do tego etapu dochodzi zaledwie około 10% kandydatów, którzy aplikowali na to stanowisko!

​To warto wiedzieć…Tele rekrutacja
16 lutego 2021
WUMed | ​To warto wiedzieć…Tele rekrutacja

Wywiad telefoniczny jest jedną z podstawowych metod selekcji. W ostatnich miesiącach, ze względu na okres pandemii i wynikające stąd ograniczenia, wywiad telefoniczny ponownie zyskuje na znaczeniu i jest powszechnie stosowny przez służby personalne i agencje doradztwa personalnego Wywiadem telefonicznym objęta jest zdecydowana większość osób kandydujących do pracy.

To warto wiedzieć... Rekrutacja i selekcja – podstawowe formy doboru zawodowego
28 stycznia 2021
WUMed | To warto wiedzieć... Rekrutacja i selekcja – podstawowe formy doboru zawodowego

Pojęcia: „rekrutacja” i „selekcja”, zwłaszcza w kontekście szukania i podejmowania pracy  a także doboru zawodowego, są powszechnie używane nie tylko przez menedżerów wszystkich szczebli zarządzania zasobami ludzkimi, pracowników wyspecjalizowanych służb personalnych i agencji doradztwa personalnego ale i każdego z nas kto był, jest lub będzie pracownikiem. 

To warto przeczytać…. Wypalenie zawodowe nie musi cię dotknąć
26 stycznia 2021
WUMed | To warto przeczytać…. Wypalenie zawodowe nie musi cię dotknąć

Co trzeci polski pracownik umysłowy czuje się wypalony zawodowo – wynika z badania przeprowadzonego w kwietniu i maju 2020 r. przez pracownię ARC Rynek i Opinia na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska.

To warto przeczytać... ROLA I ZNACZENIE KOMPETENCJI MIĘKKICH NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY.
05 stycznia 2021
WUMed | To warto przeczytać... ROLA I ZNACZENIE KOMPETENCJI MIĘKKICH NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY.

„Specjaliści bez kompetencji społecznych nie mają przed sobą przyszłości.” W. Lanthaler, J. Zugmann

Wśród rekruterów funkcjonuje dość powszechne przekonanie, że pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej a więc kompetencjom twardym, i w 30% dzięki zdolnościom społecznym tj. kompetencjom miękkim. Traci się ją zaś w 70% z braku posiadania zdolności społecznych zatem kompetencji miękkich, i w 30% z braku kwalifikacji merytorycznych czyli kompetencji twardych.

Pielęgniarka to brzmi dumnie.
08 grudnia 2020
WUMed | Pielęgniarka to brzmi dumnie.

Czy w 2020 roku, nadal pierwsze miejsca w rankingu prestiżu zawodów w Polsce będzie zajmowała pielęgniarka?  Czy uznanie społeczne oddaje w pełni obraz zawodu pielęgniarki? Jakie czynniki decydują o prestiżu danej profesji? Czy można budować prestiż zawodu pielęgniarki tylko w oparciu o jej kompetencje zawodowe, pomijając warunki pracy i płacy?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć niniejszy artykuł...
 

To warto wiedzieć... Czym kuszą nas pracodawcy? Ranking najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych w Polsce
07 października 2020
WUMed | To warto wiedzieć... Czym kuszą nas  pracodawcy? Ranking najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych w Polsce

Satysfakcjonująca pensja za wykonywaną pracę, to już nie najważniejszy  i jedyny wyznacznik, którym kieruje się polski pracownik przy wyborze pracodawcy. Coraz bardziej liczą się konkretne benefity, które rzutują nie tylko na stopień zadowolenia pracownika z pracy, ale także motywują go do rzetelnego wykonywania przypisanych mu zadań i obowiązków oraz sprzyjają utożsamianiu się i identyfikowaniu z misją firmy, miejscem pracy oraz współpracownikami.

To warto przeczytać... Koronawirus a polski rynek pracy. Czy praca kontraktowa to przyszłość?
05 czerwca 2020

Jak twierdzą eksperci kryzys wywołany przez zamrożenie gospodarki może doprowadzić do masowych zwolnień. Szacuje się, że pracę straci nawet 1,4 mln osób – tak wskazują dane resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. W wariancie pesymistycznym – polskie bezrobocie może osiągnąć nawet 10 procent.

To warto wiedzieć… Ranking najbardziej pożądanych kompetencji pracownika
29 kwietnia 2020

Na podstawie prowadzonych badań, Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum), opublikowało ranking najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji pracowniczych w 2020 r. Poniżej wymieniamy i omawiamy 10 najważniejszych.

To warto przeczytać… 10 najlepiej płatnych zawodów w Polsce w 2019 r.
29 kwietnia 2020

Ranking najlepiej płatnych zawodów w Polsce daje ogólne pojęcie o tym, jakie zawody oferują największe zarobki. Z prezentowanych danych wynika ponadto, że  w rankingu nie dominują już tzw. typowo męskie zawody. W zestawieniu znajdują się bowiem zawody, które z powodzeniem mogą wykonywać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Uwagę zwraca też fakt, że wymienione są tu profesje, które nie wymagają wyższego wykształcenia.

Kogo szukają pracodawcy. Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce.
29 kwietnia 2020

Absolwenci Warszawskiej Uczelni Medycznej nie muszą martwić się o możliwość podjęcia pracy w swoim zawodzie. To właśnie takie profesje jak: fizjoterapeuci i masażyści, pielęgniarki i położne oraz opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej znajdują się w czołówce zawodów deficytowych według cyklicznego badania przeprowadzanego przez Wojewódzkie Urzędy Pracy na zlecenie resortu pracy - "Barometr Zawodów".

To warto wiedzieć... Krótka charakterystyka mazowieckiego rynku pracy
29 kwietnia 2020

Ogólna liczba pracujących na Mazowszu, według zawodów, sektorów i wielkości jednostek na koniec IV kwartału 2018 r. wyniosła – 2 771,7 tys. osób (w tym z sektora publicznego 686,2 tys. osób, natomiast prywatnego2 085,5 tys. osób). Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w listopadzie 6454 zł i zmniejszyło się o 3,5 proc. w skali miesiąca. Zmniejszyło się również miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 2,8 proc.) – wyniosło 6098 zł i było przeciętnie o 356 zł niższe niż w stolicy.

 

instytucje współpracujące
Centrum
Konferencyjno-Szkoleniowe
Fundacji
Nowe Horyzonty

Bobrowiecka 9, Warszawa
Narodowe Centrum
Profilaktyki Zdrowotnej

www.ncpz.eu
UPP partnerem WUMed
Unia
Polskich Predsiębiorców

uniapolskichprzedsiebiorcow.pl
Szpital Praski
p.w. Przemienienia Pańskiego
Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67, Warszawa
Szpital Wolski
im. dr Anny Gostyńskiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Kasprzaka 17, Warszawa
Instytut
"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
w Warszawie
Szpital Solec
Spółka z o.o.

ul. Solec 93, Warszawa
Mazowiecki
Szpital Wojewódzki
Drewnica Sp. z o.o.

Rychlińskiego 1, Ząbki
Szpital św. Anny
w Piasecznie
Adama Mickiewicza 39,
05-500 Piaseczno
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

ul. Spartańska 1, Warszawa
Szpital Dziecięcy
im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa
Szpital Czerniakowski
Sp. z o. o.

ul. Stępińska 19/25, Warszawa
Mazowiecki Szpital Bródnowski
ul. Kondratowicza 8, Warszawa
Samodzielny Publiczny
Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy
CMKP

ul. Konarskiego 13, Otwock
Szpital Kolejowy
im. dr med. Włodzimierza Roeflera
w Pruszkowie
Szpital Specjalistyczny
im. Świętej Rodziny

Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa
Mazowieckie Centrum
Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

ul. Gen. M. C. Coopera 5, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego 
Warszawa-Mokotów

 ul. A.J.Madalińskiego 13, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
im. Dzieci Warszawy
w Dziekanowie Leśnym
Szpital Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
w Wołominie
ul. Gdyńska 1/3
05-200 Wołomin
Centrum Medyczne
GRUPA ZDROWIE

Nowodworskie
Centrum Medyczne

ul. Miodowa 2
Nowy Dwór Mazowiecki
Wojewódzka Stacja
Pogotowia Ratunkowego
i  Transportu Sanitarnego
"MEDITRANS"
SPZOZ w Warszawie

ul. Hoża 56,
00-685 Warszawa
Centrum Intensywnej Terapii Olinek
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Stołeczne Centrum
Opiekuńczo-Lecznicze
Sp. z o.o.

ul. Mehoffera 72/74, Warszawa
RADIOMEDICA
Centrum Diagnostyki Obrazowej

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
NESTOR
Bezpieczny Dom Opieki

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Warszawskie Zakłady
Sprzętu Ortopedycznego S.A.

al. Bohaterów Września 9, Warszawa
Podkarpackie centrum
Usług Dydaktycznych

ul. Rymanowska 15a
35-083 Rzeszów
www.fantomy-szkoleniowe.pl

Kontakt

Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2021 - WUMED