05 stycznia 2021
WUMed | To warto przeczytać... ROLA I ZNACZENIE KOMPETENCJI MIĘKKICH NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY.

„Specjaliści bez kompetencji społecznych nie mają przed sobą przyszłości.” W. Lanthaler, J. Zugmann

Wśród rekruterów funkcjonuje dość powszechne przekonanie, że pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej a więc kompetencjom twardym, i w 30% dzięki zdolnościom społecznym tj. kompetencjom miękkim. Traci się ją zaś w 70% z braku posiadania zdolności społecznych zatem kompetencji miękkich, i w 30% z braku kwalifikacji merytorycznych czyli kompetencji twardych.

Pielęgniarka to brzmi dumnie.
08 grudnia 2020
WUMed | Pielęgniarka to brzmi dumnie.

Czy w 2020 roku, nadal pierwsze miejsca w rankingu prestiżu zawodów w Polsce będzie zajmowała pielęgniarka?  Czy uznanie społeczne oddaje w pełni obraz zawodu pielęgniarki? Jakie czynniki decydują o prestiżu danej profesji? Czy można budować prestiż zawodu pielęgniarki tylko w oparciu o jej kompetencje zawodowe, pomijając warunki pracy i płacy?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć niniejszy artykuł...

To warto wiedzieć... Czym kuszą nas pracodawcy? Ranking najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych w Polsce
07 października 2020
WUMed | To warto wiedzieć... Czym kuszą nas  pracodawcy? Ranking najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych w Polsce

Satysfakcjonująca pensja za wykonywaną pracę, to już nie najważniejszy  i jedyny wyznacznik, którym kieruje się polski pracownik przy wyborze pracodawcy. Coraz bardziej liczą się konkretne benefity, które rzutują nie tylko na stopień zadowolenia pracownika z pracy, ale także motywują go do rzetelnego wykonywania przypisanych mu zadań i obowiązków oraz sprzyjają utożsamianiu się i identyfikowaniu z misją firmy, miejscem pracy oraz współpracownikami.

To warto przeczytać... Koronawirus a polski rynek pracy. Czy praca kontraktowa to przyszłość?
05 czerwca 2020

Jak twierdzą eksperci kryzys wywołany przez zamrożenie gospodarki może doprowadzić do masowych zwolnień. Szacuje się, że pracę straci nawet 1,4 mln osób – tak wskazują dane resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. W wariancie pesymistycznym – polskie bezrobocie może osiągnąć nawet 10 procent.

To warto wiedzieć… Ranking najbardziej pożądanych kompetencji pracownika
29 kwietnia 2020

Na podstawie prowadzonych badań, Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum), opublikowało ranking najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji pracowniczych w 2020 r. Poniżej wymieniamy i omawiamy 10 najważniejszych.

To warto przeczytać… 10 najlepiej płatnych zawodów w Polsce w 2019 r.
29 kwietnia 2020

Ranking najlepiej płatnych zawodów w Polsce daje ogólne pojęcie o tym, jakie zawody oferują największe zarobki. Z prezentowanych danych wynika ponadto, że  w rankingu nie dominują już tzw. typowo męskie zawody. W zestawieniu znajdują się bowiem zawody, które z powodzeniem mogą wykonywać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Uwagę zwraca też fakt, że wymienione są tu profesje, które nie wymagają wyższego wykształcenia.

Kogo szukają pracodawcy. Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce.
29 kwietnia 2020

Absolwenci Warszawskiej Uczelni Medycznej nie muszą martwić się o możliwość podjęcia pracy w swoim zawodzie. To właśnie takie profesje jak: fizjoterapeuci i masażyści, pielęgniarki i położne oraz opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej znajdują się w czołówce zawodów deficytowych według cyklicznego badania przeprowadzanego przez Wojewódzkie Urzędy Pracy na zlecenie resortu pracy - "Barometr Zawodów".

To warto wiedzieć... Krótka charakterystyka mazowieckiego rynku pracy
29 kwietnia 2020

Ogólna liczba pracujących na Mazowszu, według zawodów, sektorów i wielkości jednostek na koniec IV kwartału 2018 r. wyniosła – 2 771,7 tys. osób (w tym z sektora publicznego 686,2 tys. osób, natomiast prywatnego2 085,5 tys. osób). Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w listopadzie 6454 zł i zmniejszyło się o 3,5 proc. w skali miesiąca. Zmniejszyło się również miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 2,8 proc.) – wyniosło 6098 zł i było przeciętnie o 356 zł niższe niż w stolicy.

Szpital Czerniakowski Sp. z o. o.

Opiekuńczo-Lecznicze Sp. z o.o.