13 marca 2023
​JOBER.PL - DLA STUDENTA

Czy wiesz, że jako student możesz zarabiać dodatkowe pieniądze i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe bez konieczności rezygnowania z nauki? Tak, to możliwe dzięki platformie jober.pl!

W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści możesz czerpać z tego serwisu.

06 marca 2023
EUROPEJSKIE DNI PRACY "SEIZE THE SUMMER"

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci.
Szanowne Absolwentki i Szanowni Absolwenci

W dniu 9.03.2023 odbędą się Europejskie Dni Pracy „Seize the Summer”. Jest to wydarzenie on-line skierowane do osób poszukujących pracy w turystyce, gastronomii, animacji w sezonie letnim. Jego organizatorami są członkowie europejskich publicznych służb zatrudnienia EURES z 9 najbardziej „turystycznych” krajów Europy – Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Cypru i Malty. Wydarzenie odbędzie się on-line, na platformie Europejskich Dni Pracy:

https://europeanjobdays.eu/en/seizethesummer2023

14 lutego 2023
To warto przeczytać… Dlaczego warto być wolontariuszem?

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Każdy z nas wie, że wolontariat to szlachetne zajęcie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że może być też korzystne z perspektywy rozpoczynania kariery zawodowej. Serwis HelloFinance z myślą o studentach przygotował przewodnik po aktywności wolontariackiej na studiach, którego fragmenty zamieszczamy poniżej za zgodą autorów.

03 lutego 2023
WARTO POZNAĆ... KREATOR CV W PROGRAMIE CANVA

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z kolejnym profesjonalnym kreatorem pisania CV w programie Canva.

Za zgodą autorów publikujemy ten kreator wraz z krótką jego charakterystyką. Jest on skierowany zarówno do osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w życiu zawodowym i jeszcze nie mają doświadczenia w pisaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych jak i tych wszystkich, którzy chcą nadać swoim życiorysom nową szatę graficzną.

01 lutego 2023
To warto przeczytać… Pielęgniarka to nie tylko zawód deficytowy, ale przede wszystkim przyszłościowy.

Z raportu "Barometru Zawodów 2023", wykonanego na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że pielęgniarka nadal znajduje się na liście najbardziej deficytowych profesji. Jakościowe badanie wykazuje, że praktycznie w całej Polsce - w niemal dziewięciu na dziesięć powiatów brakuje pielęgniarek i położnych, przy czym w 84 powiatach deficyt kandydatek do tej ciężkiej i nie najlepiej płatnej pracy jest oceniany jako bardzo duży. W badaniu tym za zawodydeficytowe uważa się profesje, których brakuje w kraju.

03 stycznia 2023
To warto przeczytać… Jak szukać pracy? (część I)

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Studiując nie zawsze zastanawiacie się nad swoją przyszłą pracą zawodową. Wynika to z faktu, że aktualnie zdecydowana większość spośród Was w pełni poświęca swój czas na zdobywanie wiedzy i umiejętności zgodnie z wybranym kierunkiem studiów. Waszym głównym celem jest teraz dążenie do uzyskiwania jak najwyższych wyników kształcenia, uczestnictwo w wykładach, ćwiczeniach, praktykach i kołach naukowych oraz pisanie pracy dyplomowej. Pozostałą zaś część czasu wolnego na ogół przeznaczacie na naukę, samokształcenie i rozwój własnych zainteresowań.

05 grudnia 2022
Sytuacja ludzi młodych na europejskim runku pracy


Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułem "Młodzi w Europie" autorstwa  Janusza Wojcieszka – Łysia zamieszczonym w Mazowieckim Rynku Pracy (Biuletynie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, 3/2022). Artykuł ten omawia wyniki badań poświęconych sytuacji ludzi młodych na europejskim runku pracy na podstawie corocznego raportu Komisji Europejskiej (Raport Employment and Social Developments in Europe review 2022). Poniżej przytaczam wybrane fragmenty tego artykułu.

15 listopada 2022
Praskie Targi Pracy

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci.
Szanowne Absolwentki i Szanowni Absolwenci,

 
Serdecznie zapraszamy na PRASKIE TARGI PRACY, które odbędą się 17.11.2022 r. (czwartek), o godz. 10:00 w Terminalu Kultury Gocław - filia CPK przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 24 w Warszawie.

07 listopada 2022
To warto przeczytać... Wzory życiorysów

W dotychczasowej aktywności Biura Karier stosunkowo dużo miejsca poświęciliśmy problematyce opracowywania życiorysu zawodowego (Curriculum vitae, CV). Rozpatrywaliśmy ten dokument aplikacyjny w różnych kontekstach sytuacyjnych */.

Dzisiaj Szanowne Studentki i Szanowni Studenci raz jeszcze zachęcam do zapoznania się z wzorami życiorysów oraz wskazówkami jak je skutecznie napisać, tym razem opracowanymi przez ekspertów serwisu Praca.pl.

07 października 2022
To warto przeczytać… Podanie o pracę – co to za dokument?

Dość często spotykam się z pytaniami: "czy warto wysyłać podanie o pracę do pracodawcy skoro piszemy CV i list motywacyjny?", lub też "czy podanie o pracę w dzisiejszych czasach nie jest już przeżytkiem i dokumentem przeszłości?". Mając na uwadze powyższe zapytania postaram się przybliżyć istotę i znaczenie podania o pracę a także wyjaśnić, kiedy warto napisać ten dokument.

Podanie o przyjęcie do pracy jest pismem, które kierujemy do pracodawcy z prośbą o zatrudnienie, gdy ten nie prowadzi rekrutacji. Zamieszczamy w nim informację o tym, że chcielibyśmy podjąć pracę w danej firmie, na konkretnym stanowisku pracy.

20 czerwca 2022
Istota ciągłości zatrudnienia w życiu zawodowym człowieka

Poglądy na pracę jako celową działalność człowieka zmieniały się przez wieki i nawet aktualnie nie są jednolicie ujmowane. Pracę ludzką można bowiem rozpatrywać w różnych aspektach: filozoficznym, psychologicznym, pedagogicznym, społecznym, prawnym, etycznym i w wielu innych.

Rola pracy zawodowej w życiu każdego dorosłego człowieka jest przeogromna. Stanowi ona nie tylko istotny warunek jego egzystencji ale także ważną formę aktywności. Wypełnia ona człowiekowi ponad połowę życia. Jest też istotnym źródłem wartości człowieka, jego zadowolenia oraz poziomu jakości życia. Bywa także przyczyną wielu trosk i trudności. Mówiąc o roli pracy w życiu człowieka bardzo dużą wagę przywiązuje się do tzw. ciągłości zatrudnienia.

20 czerwca 2022
Przerwa w zatrudnieniu - jak o niej mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Jak wytłumaczyć przerwę w zatrudnieniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom starającym się o pracę. Co więc robić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy przypadek ma wymiar indywidualny i jest na swój sposób niepowtarzalny. Niemniej jednak w niniejszym artykule postaram się odnieść do najczęściej występujących sytuacji i odpowiedzieć na pytanie: jak rozmawiać o przerwie zawodowej w życiorysie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

02 maja 2022
O tym warto pamiętać… Najczęstsze błędy popełniane w CV

Życiorys (Curriculum Vitae, CV) to aktualny i bardzo zwięzły obraz przebiegu kariery życiowej i zawodowej osoby poszukującej pracy. To podstawowy i najważniejszy dokument aplikacyjny, decydujący o tym czy zostanie się zaproszonym do dalszego etapu procesu rekrutacji, czy też nie.

27 kwietnia 2022
To warto przeczytać… Średnie wynagrodzenie i płaca w Polsce

Czy wiesz ile wynosi średnie wynagrodzenie w 2022 roku w Polsce?, jak kształtuje się rynek pracy pod względem wynagrodzenia w Polsce?, jakie są przeciętne pensje w sektorze przedsiębiorstw?, w jakich branżach zarabia się najlepiej?

28 marca 2022
Warto poznać... kreator CV on-line

Zachęcamy do zapoznania się z profesjonalnym kreatorem wzorów pisania CV opracowanym przez ekspertów Serwisu LiveCareer. Za zgodą autorów tego serwisu publikujemy na stronie Biura Karier naszej uczelni, ten kreator.

02 marca 2022
​Jakich zdjęć unikać w CV?

Zdjęcie w CV jest w większości przypadków mile widziane. Nie każda oferta go wymaga, ale nieoficjalnie przyjęło się, że kandydat powinien je dołączyć do dokumentu. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj o tym, jakiego zdjęcia nie wysyłać przyszłemu pracodawcy.

02 marca 2022
​Jak powinno wyglądać zdjęcie w CV?

Curriculum vitae to najważniejszy dokument każdego, kto poszukuje zatrudnienia. Stanowi on swego rodzaju wizytówkę osoby ubiegającej się o pracę. Warto więc poświęcić uwagę na dopracowanie jego szczegółów – także tych związanych ze zdjęciem.

04 stycznia 2022
​Klauzula poufności w CV

Przygotowywanie CV to z pozoru łatwe zadanie – w końcu polega ono na przedstawieniu informacji o sobie w sposób, który zagwarantuje przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Czasem jednak pomimo atrakcyjnej formy oraz spełniania wszelkich wymogów zawartych w ofercie pracy, odpowiedź na zgłoszenie nie nadchodzi. Powodem tego może być… brak aktualnej klauzuli poufności.

04 stycznia 2022
Jakich zainteresowań lepiej nie umieszczać w CV?

Sekcja zainteresowań w CV bardzo często jest pomijana przez aplikujących. Jednak to ona dostarcza rekruterowi bardzo cennych informacji, ponieważ pokazuje, czy jesteś ciekawy świata oraz niejednokrotnie przykuwa jego uwagę, gdy umieścisz w niej rzadziej spotykane hobby. Są jednak takie zainteresowania, o których lepiej nie pisać w Curriculum Vitae. Zobacz, co lepiej pominąć i o czym nie wspominać w wysyłanej aplikacji.

21 grudnia 2021
Czy dołączać zdjęcie do swojego życiorysu?

Życiorys ze zdjęciem czy bez? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie powinna mieć istotnego znaczenia w procesie rekrutacji. Życie codzienne pokazuje, że jednak ma. Wielu osobom starającym się o pracę  ten dylemat spędza sen z powiek. Ubieganie się o zatrudnienie wymaga bowiem ciągłego dokonywania wyboru najlepszej opcji z wielu możliwych rozwiązań.

instytucje współpracujące

Instytut
"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
w Warszawie
Szpita Południowy
Miasta StołecznegoWarszawy

ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99,
Warszawa
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

ul. Spartańska 1, Warszawa
Narodowe Centrum
Profilaktyki Zdrowotnej
www.ncpz.eu
Szpital Praski
p.w. Przemienienia Pańskiego
Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67, Warszawa
Szpital Wolski
im. dr Anny Gostyńskiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Kasprzaka 17, Warszawa
Szpital Solec
Spółka z o.o.

ul. Solec 93, Warszawa
Szpital Czerniakowski
Sp. z o. o.

ul. Stępińska 19/25, Warszawa
Mazowiecki Szpital Bródnowski
ul. Kondratowicza 8, Warszawa
Samodzielny Publiczny
Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy
CMKP

ul. Konarskiego 13, Otwock
Szpital Specjalistyczny
im. Świętej Rodziny

Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa
Szpital Kolejowy
im. dr med. Włodzimierza Roeflera
w Pruszkowie
Szpital św. Anny
w Piasecznie
Adama Mickiewicza 39,
05-500 Piaseczno
Szpital Dziecięcy
im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa
Mazowiecki
Szpital Wojewódzki
Drewnica Sp. z o.o.

Rychlińskiego 1, Ząbki
Szpital Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
w Wołominie

ul. Gdyńska 1/3
05-200 Wołomin
Mazowieckie Centrum
Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna
Wojewódzka Stacja
Pogotowia Ratunkowego
i Transportu Sanitarnego
"MEDITRANS"
SPZOZ w Warszawie

ul. Hoża 56, 00-685 Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

ul. Gen. M. C. Coopera 5, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego
Warszawa-Mokotów

ul. A.J.Madalińskiego 13, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
im. Dzieci Warszawy
w Dziekanowie Leśnym
Centrum Medyczne
GRUPA ZDROWIE

Nowodworskie
Centrum Medyczne

ul. Miodowa 2
Nowy Dwór Mazowiecki
Stołeczne Centrum
Opiekuńczo-Lecznicze
Sp. z o.o.

ul. Mehoffera 72/74, Warszawa
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy
Zakład Leczniczo - Rehabilitacyjny
WIGOR

w Legionowie
Centrum Intensywnej Terapii Olinek
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
RADIOMEDICA
Centrum Diagnostyki Obrazowej

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Hospicjum
Sióstr Felicjanek
im. bł. Hanny Chrzanowskiej

ul. Nowowiejska 10A, Warszawa
HOSPICJUM EWDOMED
ul. Piłsudskiego 3a
05-510 Konstancin-Jeziorna
NESTOR
Bezpieczny Dom Opieki

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Warszawskie Zakłady
Sprzętu Ortopedycznego S.A.

al. Bohaterów Września 9, Warszawa
www.fantomy-szkoleniowe.pl
Podkarpackie centrum
Usług Dydaktycznych

ul. Rymanowska 15a
35-083 Rzeszów
Kontakt
Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2021 - WUMED
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych na stronie wumed.edu.pl, oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na Państwa urządzeniach. Pliki cookies możecie Państwo sprawdzić za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż akceptujecie Państwo stosowanie plików cookies. Więcej informacji w zakładce OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.
rozmiar tekstu
kolory strony