Umiędzynarodowienie jest jednym z kluczowych priorytetów Warszawskiej Uczelni Medycznej. Zasady współpracy międzynarodowej, w tym umiędzynarodowienie procesu kształcenia reguluje szczegółowo Uchwała Senatu z dnia 10 lutego 2019 roku w sprawie uchwalenia Strategii umiędzynarodowienia.
Warszawska Uczelnia Medyczna ( WUMed) intensywnie rozwija współpracę międzynarodową na podstawie umów wielostronnych i tradycyjnych dwustronnych kontaktów z zagranicznymi uczelniami i instytucjami edukacyjnymi.
Proces ten jest realizowany poprzez skierowaną do obcokrajowców ofertę studiów i praktyk, staży naukowych lub dydaktycznych dla pracowników i studentów, długo- i krótkoterminowych zatrudnienia kadry naukowej z zagranicy oraz uczestnictwo własnej kadry dydaktyczno-naukowej w międzynarodowych programach edukacyjnych i badawczych. Uczelnia realizuje program zatrudnienia profesorów zagranicznych w celu prowadzenia 60- godzinnych cyklów wykładów/zajęć w języku polskim lub językach obcych oraz program 3 miesięcznych staży dedykowanych zagranicznym studentom z uczelni partnerskich.
Głównymi partnerami WUMed są uczelnie z krajów Unii Europejskiej, USA i Kanady. Zwiększa się również zakres i znaczenie współpracy z uczelniami w Europie Wschodniej.
WUMed ma kilkanaście umów o współpracy z uniwersytetami i szkołami. Umowy o współpracy pozwalają studentom i pracownikom zdobywać międzynarodowe (edukacyjne, naukowe, kulturowe i językowe) doświadczenia oraz wzbogacić proces internacjonalizacji naszej uczelni.
Instytucje, z którymi współpracujemy:
W Polsce Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Obsługuje programy wsparcia i współpracy zagranicznej w dziedzinie edukacji, szkoleń zawodowych i działań młodzieżowych.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Warszawa, Polska
Al. Jerozolimskie 142a, 02-305
tel.: 22 463 10 00
email: kontakt@frse.org.pl
www: http://www.frse.org.pl/