Koło Naukowe Pielęgniarek i Położnych
Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarek i Położnych, którego opiekunkami są dr n. med. Agnieszka Nowacka oraz mgr Małgorzata Zwolan.
Działalność Koła polega na rozwijaniu i pogłębianiu wśród studentów wiedzy zgodnej z interdyscyplinarnym charakterem pielęgniarstwa i położnictwa, a w szczególności obszaru etyki zawodowej, a także realizowanie pomysłów i inicjatyw związanych z dziedziną nauki o zdrowiu.
Celem koła jest:
- Rozbudzanie zainteresowań pracą badawczą i naukową, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską.
- Organizowanie konferencji naukowych, wykładów tematycznych, warsztatów, prelekcji a także aktywny udział w podobnych przedsięwzięciach organizowanych przez inne ośrodki naukowe.
- Kształtowanie umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce w sprawowaniu holistycznej opieki nad pacjentem.
- Umożliwienie studentom kierunku pielęgniarstwo i położnictwo dostępu do najnowszych informacji dotyczących pielęgniarstwa w Polsce i na świecie.
Kto może do nas dołączyć?
Zapraszamy wszystkich studentów z kierunków: pielęgniarstwo i położnictwo.
Czym się zajmujemy?
Członkowie koła biorą czynny udział w konferencjach, zjazdach, piszą i publikują artykuły oraz prace naukowe w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa oraz holistycznej opieki nad pacjentem.
Celem Koła jest umożliwienie jego członkom zdobywania szerokiej wiedzy medycznej i nauk o zdrowiu ze szczególnym uwzględnieniem etyki zawodowej pielęgniarki i położnej.
To Koło jest dla Ciebie, jeżeli:
- Twoją pasją jest zdobywanie wiedzy
- Chcesz wykorzystać teorię wyuczoną na zajęciach w praktyce
- Chcesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania
- Chcesz działać, ale nie wiesz, od czego zacząć
- Chcesz rozwijać swoją kreatywność
- Chcesz zdobywać doświadczenie, które pomoże Ci w Twoim przyszłym zawodzie
- Chcesz poznać ludzi, którzy tak samo jak Ty interesują się pielęgniarstwem i położnictwem
- Chcesz pogłębić wiedzę o etyce zawodu pielęgniarki i położnej
Jak do nas dołączyć? Napisz do nas!
Nasze osiągnięcia i plany
»
»
Studentki WUMed, ponownie z wyróżnieniem! Znów mamy się czym pochwalić!
Anna Cajsel i Aleksandra Szeremeta, studentki I roku studiów stacjonarnych kierunku Położnictwo, otrzymały prestiżowe wyróżnienie w 11 Studenckiej Konferencji Naukowej „Przyszłość położnych - wyzwania i perspektywy”.
Forum dotyczyło zmian czekających położne, m.in. rozszerzenia ich kwalifikacji zawodowych. Zorganizowane było przez Studenckie Koło Naukowe Etyki oraz Studenckie Koło Naukowe Położnych działające przy Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nasz studentki wzięły udział w sesji plakatowej. Nagrodzone zostały za swoją pracę „Doula – cenne wsparcie rodzącej”.
GRATULUJEMY!
Na zdjęciach od lewej:
fot. 1 - Anna Cajsel - prezentuje plakat na konferencji,
fot. 2 - Anna Cajsel i Aleksandra Szeremeta wraz z Panią dr hab. n. med. i n. o zdr. Grażyną Bączek, Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego dla województwa mazowieckiego, Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WUM,
fot. 3 - certyfikat z wyróżnieniem przyznanym naszym studentkom za plakat,
fot. 4 - wyróżniony plakat.
»
»
STYCZEŃ 2024
»
»
Sztuczna inteligencja w pielęgniarstwie i położnictwie. Tak, to możliwe!
Studentki kierunku Położnictwo naszej uczelni, zaangażowane w prace koła naukowego kierunków Położnictwo i Pielęgniarstwo wzięły udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „PIELĘGNIARSTWO XXI WIEKU – sukcesy i wyzwania” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Julia Martynek i Gracja Kantar, we współpracy naukowej z prof. dr hab. Joanną Jasińską – prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed oraz dr Krystyną Seligą i dr Agnieszką Nowacką - opracowały artykuł naukowy oraz e-poster pt.: „Sztuczna inteligencja w pielęgniarstwie i położnictwie”.
Celem wystąpienia było przedstawienie możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie, w szczególności w nowoczesnym położnictwie. Prelegentki przywołały projekt sfinansowany przez Radę Naukową Politechniki Warszawskiej. Ideą inicjatywy jest opracowanie sztucznych sieci neuronowych, które na podstawie filmów ultrasonograficznych oraz pomiarów biometrycznych płodu będą oceniać ryzyko przedwczesnych porodów. Umożliwi to zapobieganie części z nich oraz przygotowanie odpowiedniej opieki okołoporodowej, zmniejszając liczbę zgonów noworodków.
Dziewczyny zaprezentowały się znakomicie! Gratulujemy
Dziękujemy dr. inż. Pawłowi Wrzoskowi za pomoc w przygotowaniu prezentacji