Podejmując naukę na studiach magisterskich kierunków Pielęgniarstwo i Położnictwo w roku akademickim 2022/23 będziecie Państwo mogli skorzystać z bezpłatnych kursów specjalistycznych zakończonych egzaminem, organizowanych przez działający w ramach uczelni Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, specjalizujący się w prowadzeniu kursów i szkoleń dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, a w najbliższej przyszłości również dla ratowników medycznych.
Proponowane kursy dla pielęgniarek:
- Kurs specjalistyczny leczenia ran,
- Kurs specjalistyczny wykonania i interpretacji zapisu EKG dla dorosłych,
- Kurs specjalistyczny opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów.
Proponowane kursy dla położnych:
- Kurs specjalistyczny Opieka nad kobietą z cukrzycą w okresie okołoporodowym,
- Kurs specjalistyczny Onkologia Ginekologiczna,
Więcej na temat kursów i szkoleń dla kadr medycznych: ikpmed.wumed.edu.pl
Studia licencjackie na kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo przystosowane są dla osób pracujących - większość zajęć prowadzona jest w systemie weekendowym.
Studia magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo odbywają się w również w systemie weekendowym.
PIELĘGNIARSKIE STUDIA LICENCJACKIE POMOSTOWE
Kierunek studiów: Pielęgniarstwo studia licencjackie
Rodzaj studiów - studia pomostowe uzupełniające
Tytuł zawodowy - licencjat
Tryb studiów - niestacjonarne
Studia uzupełniające na kierunku Pielęgniarstwo kierowane są dla osób już pracujących w zawodzie pielęgniarki bądź pielęgniarza, ale posiadających tylko wykształcenie średnie. Studia pomostowe stwarzają możliwość podniesienia kwalifikacji przez pielęgniarki i pielęgniarzy na każdym etapie realizacji praktyki zawodowej. Stanowią one propozycję uzupełnienia kompetencji pielęgniarek/pielęgniarzy dyplomowanych i pozawalają tej grupie uzyskać tytuł licencjata pielęgniarstwa.
Warunkiem podjęcia nauki na studiach pomostowych jest posiadanie prawa wykonywania zawodu lub posiadanie ograniczonego prawa wykonywania zawodu.
Studia przeznaczone są dla absolwentów medycznych szkół zawodowych i trwają w zależności od typu ukończonej szkoły średniej od 2 do 3 semestrów. Łączna liczba godzin w toku studiów jest zróżnicowana ze względu na poziom:
Studenci studiów pomostowych uzyskają zaliczenie części zajęć praktycznych i praktyk zawodowych po dostarczeniu udokumentowania okresów zatrudnienia w zakładach opieki zdrowotnej oraz poświadczeniu ukończenia doskonalenia zawodowego (specjalizacja i kursy kwalifikacyjne). Limit zwolnienia z odbywania praktyk nie może przekraczać 50 procent ogółu praktyk.
»
»
Absolwent licencjackich studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo
Absolwenci pielęgniarskich studiów pomostowych uzyskują tytuł licencjata i dyplom pielęgniarski uznawany w krajach unii europejskiej.
W wyniku kształcenia absolwent będzie przygotowany do realizacji zadań zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych oraz zadań z zakresu promocji zdrowia w stosunku do zdrowych, chorych i niepełnosprawnych, organizacji procesu pielęgnowania w oparciu o podstawowe teorie pielęgnowania i standardy zawodowe, rozpoznawania i oceny warunków i potrzeb zdrowotnych oraz problemów pielęgnacyjnych, komunikowania się z pacjentami i współpracownikami, udziału w prowadzeniu badań naukowych z zakresu pielęgniarstwa.
Zajęcia na studiach licencjackich pomostowych odbywają się w czasie zjazdów sobotnio-niedzielnych, w razie potrzeby istnieje także możliwość zjazdów w piątki.
Wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie studiów licencjackich pomostowych umożliwiają podjęcie pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej; zakładach ochrony zdrowia, zakładach opiekuńczo-pielęgnacyjnych, zakładach usprawnienia leczniczego, zakładach pracy chronionej, zakładach opieki społecznej, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zespołach pielęgniarstwa środowiskowego i rodzinnego.
»
»
Dokumenty wymagane od kandydatów na studia pomostowe kierunku pielęgniarstwo
- Kserokopia świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu) lub świadectwa maturalnego uzyskanego za granicą kraju przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego (zalegalizowane i opatrzone apostille),
- Kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej w przypadku nowej matury (oryginał do wglądu),
- Zdjęcie w formie elektronicznej zapisane na płycie CD/DVD w formacie JPG o wymiarach 236x295 pikseli, rozdzielczość 300 piks/cal,
- Kserokopia dyplomu pielęgniarza/pielęgniarki (oryginał do wglądu),
- Aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu (do ewentualnego zwolnienia z praktyk zawodowych),
- Kserokopia aktualnego prawa wykonywania zawodu pielęgniarza/pielęgniarki (oryginał do wglądu),
- Orzeczenie lekarza medycyny pracy stwierdzające możliwość podjęcia studiów (kandydat wykonuje badania na własny koszt) - zobacz GDZIE ZROBIĆ BADANIA,
- Dowód wpłaty opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 110 zł
KONTO BANKOWE UCZELNI:
Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka
ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
57 1240 1112 1111 0010 9595 5327
.