WUMed | 1 Grudnia - Światowy Dzień AIDS
01 grudnia 2021
Aktualności
1 Grudnia - Światowy Dzień AIDS

Obchodzony jest od 33 lat, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. To jedna z najważniejszych kampanii informacyjnych WHO. 

Tego dnia, na całym świecie odbywają się konferencje, panele naukowe, spotkania edukacyjne poświęcone profilaktyce HIV/AIDS oraz uświadamiające, że osoby zakażone są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

WUMed | KOMUNIKATY REKTORA WUMED
10 listopada 2021
Aktualności
KOMUNIKATY REKTORA WUMED

Szanowni Wykładowcy i Studenci! Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z komunikatem Rektora z dn. 10.11.2021 r. dotyczącym przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie uczelni.

WUMed | ​Położnictwo i Ratownictwo Medyczne w ofercie WUMed
14 września 2021
Aktualności
​Położnictwo i Ratownictwo Medyczne w ofercie WUMed
Ruszyły zapisy na kolejne kierunki medyczne. Rekrutacja na nowe kierunki potrwa aż do końca października. Postanowiliśmy uruchomić studia jeszcze w tym roku akademickim. W związku z trudną sytuacją w ochronie zdrowia uważamy, że pilne kształcenie kadr medycznych jest priorytetem. Przygotowanie do zawodu wykwalifikowanych medyków to proces, co najmniej kilkuletni. Nie ma więc na co czekać. - mówi rektor uczelni, dr Waldemar Dębski.
WUMed | UWAGA! Kolejna nowość w ofercie edukacyjnej WUMed!
25 lipca 2021
Aktualności
UWAGA! Kolejna nowość w ofercie edukacyjnej WUMed!

STUDIA PODYPLOMOWE (INTERDYSCYPLINARNE) - ADMINISTRACJA W SYTUACJI MASOWYCH ZAGROŻEŃ ZDROWIA. JEDYNE TAKIE STUDIA W POLSCE!

WUMed | ​Szanowni Wykładowcy i Studenci!
26 listopada 2021
Aktualności
​Szanowni Wykładowcy i Studenci!

W dniach zajęć studentów niestacjonarnych na uczelni uruchomiony zostanie barek  z ciepłymi napojami, smacznymi posiłkami oraz kanapkami. Zapraszamy od 4 grudnia do budynku A (parter, hol główny) w godzinach 9.00-15.00.

WUMed | Nie bądź Sknera, kup Pampera
22 listopada 2021
Aktualności
Nie bądź Sknera, kup Pampera

Warszawska Uczelnia Medyczna włącza się do VIII edycji akcji charytatywnej dla najmłodszych. Już po raz ósmy Unia Polskich Przedsiębiorców, partner WUMed, organizuje pomoc dla potrzebujących maluchów. Do 17 grudnia 2021 r. możemy przekazać na ich rzecz, artykuły pierwszej potrzeby.

WUMed | ​Każdy szpital ma być przygotowany
15 listopada 2021
Aktualności
​Każdy szpital ma być przygotowany
Rozmowa z  mgr Katarzyną Barną - Dyrektor ds. Pielęgniarstwa  w  Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
WUMed | WUMed uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej.
05 listopada 2021
Aktualności
WUMed uczestnikiem międzynarodowej konferencji naukowej.
„Pandemia COVID-19: wnioski dla przyszłej integracji UE w obszarze zdrowia publicznego”, pod tym hasłem 4 listopada 2021 r. odbyło się międzynarodowe wydarzenie zorganizowane przez Fundację Naukową im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – Centrum Analiz Strategicznych, działającej przy AKADEMII im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, w którym naszą uczelnię reprezentowała prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju dr hab. Joanna Jasińska, prof. WUMed.
WUMed | ​Jesteśmy dumni z naszych wykładowców
19 października 2021
Aktualności
​Jesteśmy dumni z naszych wykładowców

Miło nam poinformować, że jedna z naszych wykładowczyń - mgr Ewelina Czeleń, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego,  decyzją Wojewody Lubuskiego została powołana do pełnienie funkcji Konsultanta Wojewódzkiego ds. pielęgniarstwa onkologicznego w województwie lubuskim na okres kolejnych 5 lat.

WUMed | Narodowe Centrum Profilaktyki Zdrowotnej partnerem WUMed
17 października 2021
Aktualności
Narodowe Centrum Profilaktyki Zdrowotnej partnerem WUMed

​W dniu 15 października br. Rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej, dr Waldemar Dębski i gen. bryg. dr n. med. Andrzej Trybusz, Prezes Zarządu Narodowego Centrum Profilaktyki Zdrowotnej w Warszawie  podpisali List intencyjny w obszarze rozwoju i profilaktyki zdrowotnej.

14 października 2021
Aktualności
Nagroda pielęgniarska Królowej Szwecji Sylwii

Zapraszamy studentów kierunku PIELĘGNIARSTWO do wzięcia udziału  w 6. edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award. Zgłoszenia do udziału w konkursie są przyjmowane do 1. listopada br.

12 października 2021
Aktualności
Ratownicy Medyczni ważni i potrzebni

Już po raz XV, 13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Wszystkim ratowniczkom i ratownikom dziękujemy za ich pełną poświęceń, niezwykle ważną i bardzo potrzebną pracę. Jesteście WIELCY! Z okazji Waszego święta – najlepsze życzenia!

01 października 2021
Aktualności
Wspominamy patrona i założyciela WUMed.

Pierwszy dzień października 2021 r. to druga rocznica śmierci prof. Tadeusza Koźluka - Założyciela, wieloletniego Rektora a od dwóch lat Patrona naszej uczelni.

28 września 2021
Aktualności
Zakończyliśmy obchody 30 - lecia uczelni, rozpoczęliśmy rok akademicki 2021/22!
W niezwykle podniosłej atmosferze odbyła się kolejna inauguracja roku akademickiego w Warszawskiej Uczelni Medycznej. Tym razem uroczystość połączona była z zamknięciem obchodów 30-lecia istnienia uczelni.
16 września 2021
Aktualności
Zawód pielęgniarski to nie tylko „prawo wykonywania zawodu”

Pielęgniarstwo to samodzielna profesja dająca szerokie możliwości ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. To szeroka dziedzina zawodowa zawierająca wiele specjalizacji - każdy podejmujący decyzję o wyborze tych studiów na pewno znajdzie „coś dla siebie”. - mówi Krzysztof Wołyniec, student II roku Pielęgniarstwa w WUMed. 

10 września 2021
Aktualności
Zrozumieć FASD

Jaka jest wiedza studentów uczelni medycznej na temat skutków picia alkoholu w ciąży i zapobiegania Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych?

08 września 2021
Aktualności
8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii!

Celem tego dnia jest podkreślenie roli fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych.

01 września 2021
Aktualności
Komunikat Rektora WUMed z dn. 07.07.2021

Szanowni Studenci i Wykładowcy! Prosimy o zapoznanie się z komunikatem nr 11 Rektora Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka, dotyczącym organizacji zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2021/22.

30 sierpnia 2021
Aktualności
Dajemy możliwość najlepszego wyboru

Warszawska Uczelnia Medyczna już 25 września otworzy podwoje przed kolejnym rocznikiem studentów. Trwają ostatnie zapisy na studia i ostatnie prace modernizacyjne w pracowniach specjalistycznych – informuje dr Waldemar Dębski, rektor WUMed.

18 sierpnia 2021
Aktualności
​Medyczny patrol WUMed na szlaku

Jesteśmy dumni  z naszych studentów! Grupa z  II roku kierunku Pielęgniarstwo wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu, niosąc pomoc medyczną. 

27 lipca 2021
Aktualności
Wyjątkowe prace naszych studentek
​Zapraszamy do obejrzenia niecodziennej galerii! Studentki I roku kierunku Kosmetologia Warszawskiej Uczelni Medycznej zgodziły się na pokazanie swoich prac z przedmiotu "Historia kosmetologii".
19 lipca 2021
Aktualności
Rozwój kompetencji kulturowych w ochronie zdrowia, jest koniecznością.

Współczesne pielęgniarstwo ma charakter trans kulturowy, związany ze zróżnicowaniem kulturowym społeczeństw, które jest wynikiem przemieszczania się ludności, co nakłada na pielęgniarki obowiązek poznawania i rozumienia uwarunkowań kulturowych danej społeczności i uwzględniania ich w komunikowaniu się, planowaniu i świadczeniu opieki.

16 lipca 2021
Aktualności
NOWE STUDIA W WUMed!

Od nowego roku akademickiego ruszają Studia Licencjackie Pomostowe dla Pielęgniarek i Pielęgniarzy. Studia trwają 1 - 1,5 roku więc w krótkim czasie masz możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

15 lipca 2021
Aktualności
​Kolejny rocznik absolwentów WUMed odebrał dyplomy!

W podniosłej atmosferze, 10 lipca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów. Dyplomy wręczali: rektor uczelni - prof. Waldemar Dębski oraz prorektor ds. dydaktyki i rozwoju - prof. Joanna Jasińska.

05 lipca 2021
Aktualności
Zawód pielęgniarki zyskał nowy wymiar i rangę

Dziś w zawodzie pielęgniarki jest miejsce na rozwój, karierę, a nawet osiągnięcia naukowe.  Poza tym, już chyba nikt nie ma wątpliwości: pielęgniarstwo to zawód niezbędny i z biegiem lat coraz bardziej potrzebny.

21 czerwca 2021
Aktualności
Współczesne pielęgniarstwo obrało kierunek doskonalenia

Dzisiejszaj pielęgniarka to dobrze wykształcony na wyższym poziomie specjalista, partner lekarza a nie jego bierny wykonawca zleceń, samodzielny doskonale przygotowany do sprawowania opieki nad pacjentem - mówi dr Beata Cholewka, adiunkt WUMed, Radca Ministra Zdrowia.

14 czerwca 2021
Aktualności
​Spotkanie z ViP-em, tylko dla naszych studentów.

Na zamkniętym webinarze,  wyłącznie dla studentek kierunku Kosmetologia naszej uczelni, o zarządzaniu placówką Beauty and Spa opowiedziała Kalina Ben Sira, założycielka i prezes zarządu sieci luksusowych klinik medycyny estetycznej La Perla.

01 czerwca 2021
Aktualności
Misja i profesja, misja czy profesja?

Jaką drogę zawodową muszą przejść i z jakimi wyzwaniami się mierzyć adepci pielęgniarstwa i położnictwa - o tym dyskutowano podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej WUMed.

25 maja 2021
Aktualności
PZWL Wydawnictwo Lekarskie ponownie wspiera WUMed

Najdłużej działające wydawnictwo medyczne w Polsce dołączyło do grona partnerów II Ogólnopolskiej Konferencji Warszawskiej Uczelni Medycznej  - Misja i profesjonalizacja w zawodzie pielęgniarki i położnej.

12 maja 2021
Aktualności
​Dziękujemy, że jesteście!
12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Drogie Pielęgniarki i Drodzy Pielęgniarze, w dniu Waszego święta przyjmijcie NAJSERDECZNIEJSZE życzenia ZDROWIA, coraz bardziej komfortowych warunków pracy, pomyślności wszelakiej. Doceniając Wasz trud, potrzeby i wyzwania tej wyjątkowej grupy zawodowej postanowiliśmy już po raz drugi zorganizować ogólnopolską konferencję naukową poświęconą właśnie pielęgniarkom i położnym.
12 maja 2021
Aktualności
12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest na całym świecie każdego roku 12 maja, w dniu narodzin Florence Nightingale. To coroczne wydarzenie jest okazją do podkreślenia wkładu pielęgniarek i refleksji nad ich niezbędną wiedzą fachową w zapewnianiu doskonałości w codziennej opiece zdrowotnej.

 

11 maja 2021
Aktualności
Rehabilitacja po Covid-19 – bardzo ważna!
Rozmowa z Andrzejem Tobolskim, wykładowcą WUMed, fizjoterapeutą z kilkudziesięcioletnim stażem.
29 kwietnia 2021
Aktualności
Hashimoto - porady z Internetu niewskazane

Rozmowa z mgr. Łukaszem Pągowskim, wykładowcą WUMed, dietetykiem klinicznym specjalizującym się m.in. w dietoterapii w przebiegu chorób tarczycy, w tym Hashimoto.

21 kwietnia 2021
Aktualności
Studenci pielęgniarstwa wspierają medyków w walce z Covid-19

Po raz kolejny grupa studentów Warszawskiej Uczelni Medycznej  pomaga personelowi szpitala w opiece nad zarażonymi pacjentami.

19 kwietnia 2021
Aktualności
Dietoterapia w chorobie Hashimoto

W piątek, 23 kwietnia odbył się webinar na temat Czynniki istotne  w przebiegu choroby Hashimoto. Postępowanie dietetyczne. W związku z szeregiem krążących na ten temat opinii, wersji, pomysłów postanowiliśmy scharakteryzować styl życia i czynniki żywieniowe odgrywające istotną rolę w przebiegu choroby.

12 kwietnia 2021
Aktualności
Program stypendialny SUSE Cloud Native Foundations

Zapraszamy studentów kierunku informatyka do udziału w programie stypendialnym SUSE Cloud Native Foundations! Bezpłatny dostęp do pierwszego kursu i możliwość uzyskania stypendium na pozostałe 3 kursy.

18 marca 2021
Aktualności
Naszym absolwentom ułatwiamy zatrudnienie

Warszawska Uczelnia Medyczna i Unia Polskich Przedsiębiorców podpisały porozumienie o współpracy. 17 marca w Warszawie rektor WUMed, prof. Waldemar Dębski oraz Prezes UPP Łukasz Malczyk złożyli podpisy pod listem intencyjnym o kooperatywie obu instytucji.

04 marca 2021
Aktualności
Nowa specjalizacja na Administracji

Warszawska Uczelnia Medyczna reaguje na zmiany realiów.  Od października w uczelni przy Bobrowieckiej 9, rusza nowa specjalność na studiach administracyjnych I stopnia - Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia.

24 lutego 2021
Aktualności
Krzysztof Jotko odwiedził Warszawską Uczelnię Medyczną

Studenci Fizjoterapii i Dietetyki mieli niepowtarzalną szansę porozmawiać z polskim zawodnikiem MMA. Spotkanie odbyło się oczywiście on-line.

18 lutego 2021
Aktualności
Naszą siłą są wykładowcy

Dobry nauczyciel to szansa na profesjonalnie wykształconych absolwentów - zapewnia prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed. Zatrudniamy tych najlepszych, praktyków zawodu. Jesteśmy przekonani, że przekażą studentom nie tylko wiedzę, ale również zaszczepią w nich pasję, etykę i odpowiedzialność zawodową  - dodaje prof. Jasińska.

13 lutego 2021
Aktualności
Zmarł Wielki Przyjaciel naszej Uczelni dr n. med. Mieczysław Błaszczyk

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. n. med. Mieczysława Błaszyka.  Odszedł wspaniały, charyzmatyczny lekarz, dyrektor, wykładowca.

26 stycznia 2021
Aktualności
Nasi studenci #napierwszejlinii

U nas nauka nie idzie w las tylko… wprost do placówki odpowiadającej wybranemu kierunkowi studiów.

11 stycznia 2021
Aktualności
Pandemia nie zwalnia nas z obowiązku nauczania

Jak wiecie dużą wagę przywiązujemy do praktycznego nauczania zawodów medycznych. Zobaczcie jak wyglądają ćwiczenia studentów 1 roku studiów licencjackich na kierunku Pielęgniarstwo.

08 stycznia 2021
Aktualności
2020 był wymagającym nauczycielem

Rok 2020 będzie jednym z najbardziej znaczących w historii naszej uczelni. To oczywiście czas pandemii, nowa trudna rzeczywistość ale dla nas to także zmiana nazwy, na którą pracowaliśmy od sześciu lat. Wielki krok w przód. – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka.

08 stycznia 2021
Aktualności
2020 był wymagającym nauczycielem

Rok 2020 będzie jednym z najbardziej znaczących w historii naszej uczelni. To oczywiście czas pandemii, nowa trudna rzeczywistość ale dla nas to także zmiana nazwy, na którą pracowaliśmy od sześciu lat. Wielki krok w przód. – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka.

25 listopada 2020
Aktualności
I Konferencja WUMed, za nami

21 listopada, w ciągu ponad sześciu godzin obrad podjęto kilkanaście palących problemów związanych ze współczesną pielęgniarką i położną w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnych i zagrożeń.

19 listopada 2020
Aktualności
​PZWL Wydawnictwo Lekarskie partnerem WUMed
Do grona partnerów wspierających I Ogólnopolską Konferencję Warszawskiej Uczelni Medycznej - Współczesna pielęgniarka i położna w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnychi zagrożeń,  dołączyło najstarsze polskie wydawnictwo medyczne  - PZWL Wydawnictwo Lekarskie.
23 października 2020
Aktualności
Nowa rzeczywistość nie zwalnia nas z obowiązku nauczania
Rozmowa z prof. Joanną Jasińską, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.
13 października 2020
Aktualności
Zespół to gwarancja dobrego leczenia

Rozmowa z prof. zw. dr. hab. nauk medycznych Wojciechem Marczyńskim, z Kliniki Ortopedii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, lekarzem, chirurgiem, wykładowcą akademickim.

09 października 2020
Aktualności
Prawie jak szpital

W doskonale symulowanych warunkach klinicznych, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mogą zdobywać praktyczne umiejętności i uczyć się pracy zespołowej.

02 października 2020
Aktualności
​Rok jubileuszowy - czas start!
26 września w południe, odbyła się uroczysta inauguracja jubileuszowego, 30 roku akademickiego w historii uczelni i pierwszego pod szyldem Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka.
01 października 2020
Aktualności
Pierwsza rocznica śmierci prof. Tadeusza Koźluka

1 października br. minęła pierwsza rocznica śmierci prof. dr. Tadeusza Koźluka, Założyciela i długoletniego Rektora najstarszej w Polsce uczelni niepublicznej - Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji, poprzedniczki Warszawskiej Uczelni Medycznej, a także Fundatora Fundacji Polska - Wiek XXI (dziś Fundacji Nowe Horyzonty).

17 września 2020
Aktualności
​Jubileuszowy rok akademicki 2020/2021 w Warszawskiej Uczelni Medycznej
Szanowni Studenci! 26 września br. rozpoczynamy nowy, jubileuszowy rok akademicki 2020/2021. W przyszłym roku obchodzić będziemy 30–lecie utworzenia naszej uczelni, najstarszej uczelni niepublicznej w Polsce. Jest to także rok wyjątkowy bowiem będzie to pierwszy rok funkcjonowania uczelni po zmianie nazwy na Warszawską Uczelnię Medyczną im. Tadeusza Koźluka, założyciela i wieloletniego rektora.
14 września 2020
Aktualności
Trwa V edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji - QUEEN SILVIA NURSING AWARD

W ramach tego konkursu studenci pielęgniarstwa zgłaszają swoje innowacyjne pomysły, mające na celu rozwój opieki zdrowotnej w kontekście wyzwań, jakie stawia pandemia COVID-19.

02 września 2020
Aktualności
COMARCH Healthcare SA. partnerem Warszawskiej Uczelni Medycznej

COMARCH Healthcare SA. i Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczynają współpracę naukową i edukacyjną. Studenci kierunku informatyka poznają najnowocześniejsze rozwiązania w obszarze telemedycyny. Umowę partnerską o współpracy podpisał Rektor WUMed i Zarząd COMARCH Hralthcare.

28 lipca 2020
Aktualności
Twoja przyszłość w Twoich rękach! I to dosłownie.
Od października ruszają studia Fizjoterapia. Studia na kierunku fizjoterapia są jednolite, 5 letnie. Nie bez powodu. Jak podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych WUMed fizjoterapeuta to trzeci, po lekarzach, pielęgniarkach i położnych najliczniej reprezentowany zawód medyczny. Wymaga kompetencji i praktyki.
24 czerwca 2020
Aktualności
Testy na koronawirusa dla studentów kierunków medycznych
Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 studentom kierunków medycznych, którzy będą mieć kontakt z pacjentami w ramach zajęć praktycznych na uczelniach.
19 czerwca 2020
Aktualności
Zapraszamy na konferencję

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie oraz Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa zapraszają na międzynarodową konferencję naukową n.t. Miejsce administracji publicznej w cyberprzestrzeni.

17 czerwca 2020
Aktualności
Zawód zaufania publicznego
Rola pielęgniarek jest coraz większa i coraz bardziej doceniana w systemie ochrony zdrowia. Zmienia się także postrzeganie społeczne tej grupy zawodowej. Sytuacja pandemii potwierdza tę tendencję. Mówi się coraz więcej i coraz częściej, o niezwykle ważnej roli personelu pielęgniarskiego w systemie ochrony zdrowia. – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych WUMed, w rozmowie z portalem opinieouczelniach.pl.
13 czerwca 2020
Aktualności
NOWY WYMIAR STUDIOWANIA

Od października 2020 r. wprowadzamy nauczanie on-line na wszystkich kierunkach studiów. Do 35% zajęć na kierunkach: kosmetologia, dietetyka, administracja, informatyka, oraz do 25% zajęć na kierunkach pielęgniarstwo i fizjoterapia.

09 czerwca 2020
Aktualności
Coraz głośniej o naszej Uczelni

Bycie medykiem to powołanie, ale też zaszczyt. Nowe kadry związane z ochroną zdrowia to pilny wymóg rynku pracy i paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań aby tę lukę wypełnić dobrze wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. – zapewnia dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej w wywiadzie z dziennikarką portalu wpr.24.pl.

03 czerwca 2020
Aktualności
Piszą o wolontariuszach z WUMed!
Nasi studenci na pierwszym planie, i to dosłownie! Reporterka populernej ogólnopolskiej rozgłośni radiowej odwiedziła SOR jednego z warszawskich szpitali, w którym wolontariusze Warszawskiej Uczelni Medycznej wspierają medyków w walce z COVID-19.
26 maja 2020
Aktualności
Studenci Warszawskiej Uczelni Medycznej pomagają walczyć z COVID – 19
15 wolontariuszy z  WUMed wsparło szpitale w Warszawie. Już blisko miesiąc studenci kierunku Pielęgniarstwo, jako wolontariusze pracują dla szpitala specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego, oraz Szpitala Solec w Warszawie.
18 maja 2020
Aktualności
Setna rocznica urodzin Papieża Polaka
Sto lat temu 18 maja 1920 r. urodził się w Wadowicach Karol Wojtyła – wybrany 16 października 1978 r. Papieżem. Jan Paweł II zajął szczególne miejsce w najnowszej historii Polski. Pokolenie rodziców i dziadków naszych studentów mogło mieć osobisty kontakt z tym niezwykłym człowiekiem podczas Jego licznych pielgrzymek do Ojczyzny. Jan Paweł II jest postacią historyczną, jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. Swoim nauczaniem, postawą życiową stał się autorytem dla milionów osób zarówno wierzących jak i niewierzących.
12 maja 2020
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Wszystkim pracującym w tym zawodzie życzymy zdrowia, radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Dziękujemy za serce okazywane pacjentom i opiekę, szczególnie w obecnym, trudnym czasie.
Studentom pielęgniarstwa, również z naszej Uczelni, przygotowującym się do wykonywania tego zawodu życzymy dużo sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

08 maja 2020
Aktualności
8 MAJA TOMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POŁOŻNEJ

Osobom wykonującym ten ważny zawód, towarzyszącym nam w pierwszych chwilach przyjścia na świat dziękujemy za cierpliwość, życzliwość i wszelką pomoc i fachową opiekę i życzymy z okazji Ich święta dużo satysfakcji z wykonywanej pracy.

07 kwietnia 2020
Aktualności

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto miało szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy ochrony zdrowia walczą z pandemią. DZIĘKUJEMY LEKARZOM, PIELĘGNIARKOM, RATOWNIKOM MEDYCZNYM, TECHNIKOM I LABORANTOM MEDYCZNYM ORAZ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM OCHRONY ZDROWIA! JESTEŚMY Z WAMI!

27 lutego 2020
Wydarzenia
KORONAWIRUS. CO TRZEBA WIEDZIEĆ?
w dniu 29 lutego br. (sobota) o godz. 13.20 w sali A-502 (sala Chopin; Bud. A, V piętro) odbyło się szkolenie na temat: KORONAWIRUS. CO TRZEBA WIEDZIEĆ? Szkolenie prowadziła dr n. med. Małgorzata Tomaszewska - Kowalska, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego.
20 stycznia 2020
Aktualności
Minister Zdrowia uhonorował prof. dr. hab. Wojciecha Marczyńskiego

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przekazał 15 stycznia br. listy gratulacyjne i wręczył nagrody.
Za całokształt dorobku nagrodzony został prof. dr hab. Wojciech Marczyński, który współpracuje z Naszą Uczelnią.

17 stycznia 2020
Aktualności
Kolejny kierunek z uprawnieniami magisterskimi. Już od października ruszą studia drugiego stopnia na dietetyce.
Miło nam poinformować, że na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z dnia 8 stycznia 2020 r., nasza uczelnia otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia, o profilu praktycznym na kierunku dietetyka.
13 stycznia 2020
Aktualności
Żywność wysokiej jakości

W dniu 11 stycznia studenci III roku kierunku dietetyka mieli okazję wysłuchać wykładu na temat "Żywność wysokiej jakości", który przedstawił dyrektor Departamentu Promocji i Jakości Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Michał Rzytki. Problematyka okazała się bardzo interesująca dla studentów, czego dowodem były liczne pytania nawet  po wykładzie.

07 stycznia 2020
Aktualności
Dbaj i lecz. O wykorzystaniu zasad ajurwedy w kosmetologii
O wykorzystaniu zasad ajurwedy w kosmetologii w czasopiśmie Przemysł Farmaceutyczny pisze mgr Iwona Jakubiak wykładowca na kierunku Kosmetologia Naszej Uczelni.
07 stycznia 2020
Aktualności
Rok 2020 rokiem pielęgniarki i położnej

Jak podała Światowa Organizacja Zdrowia, pielęgniarki i położne stanowią ponad 50% pracowników systemów opieki zdrowotnej w wielu krajach. Na cześć 200. rocznicy urodzin Florence Nightingale WHO ogłosiła rok 2020 „Rokiem pielęgniarki i położnej”. „Pielęgniarki mogą realnie wpływać na zdrowie publiczne”

18 grudnia 2019
Aktualności
Życzenia i plany na nowy rok. Świąteczno-noworoczne spotkanie w PWSBiA.

Moc życzeń i wspomnienie założyciela PWSBiA, prof. dr. Tadeusza Koźluka. W podniosłej atmosferze władze Uczelni podzieliły się z pracownikami i współpracownikami, wigilijnym opłatkiem.

16 grudnia 2019
Aktualności
10 powodów dla których warto być pielęgniarką
Zapraszamy do lektury bardzo ciekawego artykułu autorstwa Pani Weroniki Nawara, dotyczącego zawodu pielęgniarki / pielęgniarza, traktującego o korzyściach płynących z wykonywania tego pięknego zawodu.
10 grudnia 2019
Aktualności
Od października 2020 roku startujemy z nowym kierunkiem! FIZJOTERAPIA jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne.
Według corocznego badania "Barometr zawodów", fizjoterapeuta jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce. Jeśli chcesz zapewnić sobie pewną i bezpieczną przyszłość zachęcamy do podjęcia studiów w naszej uczelni. 
05 grudnia 2019
Aktualności
Bezpłatne kursy dla studentów pielęgniarstwa

Studenci, którzy podejmą edukację na studiach magisterskich kierunku Pielęgniarstwo będą mieli możliwość  wzięcia udziału w jednym z bezpłatnych kursów specjalistycznych, zakończonych egzaminem.

01 grudnia 2019
Aktualności
1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony (od 1988 roku) jako Światowy Dzień AIDS.Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomić konieczność pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

20 listopada 2019
Aktualności
STUDIA MAGISTERSKIE NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO

Z radością informujemy, że na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2019 r., Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych uzyskała uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia (studia magisterskie) o profilu praktycznym na kierunku Pielęgniarstwo.

20 listopada 2019
Aktualności
18-24 listopada 2019. Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

Antybiotyki są uznawane za jedno z największych osiągnięć medycyny XX wieku, jednak ich skuteczność, a także wprowadzanie na rynek coraz to nowych spowodowały, że zaczęto je stosować w nadmiarze, nieodpowiedzialnie i często „na wszelki wypadek”.

14 listopada 2019
Aktualności
14 listopada - Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Cukrzyca jest chorobą społeczną, na którą zapada coraz większa liczba osób. Na świecie co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby. To również dzień urodzin odkrywcy insuliny, laureata Nagrody Nobla, doktora Frederica Bantinga.

13 listopada 2019
Aktualności
Bezpieczeństwo farmakoterapii w praktyce pielęgniarki i położnej

W dniu 13 listopada 2019 roku  odbyła się się w  auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN II Konferencja naukowa „Bezpieczeństwo farmakoterapii w praktyce pielęgniarki i położnej,, zorganizowana przez Komisję Naukową WOIPiP, Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „ STOCER” oraz Szpital Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie.

13 listopada 2019
Wydarzenia
ROSYJSKI TYDZIEŃ CYFROWY W EUROPIE
W ramach Rosyjskiego Tygodnia Cyfrowego zapraszamy w dniach 16 i 17 listopada na konferencję naukowo - edukacyjną Cyfrowa gospodarka Rosji organizowaną przez Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury.
07 listopada 2019
Wydarzenia
Zapraszamy na sympozjum
W dniach 15-16 listopada na terenie naszej Uczelni odbędzie się sympozjum naukowe nt.: "Standardy Gastroenterologiczne, Hepatologiczne i Żywieniowe w praktyce lekarza rodzinnego i pediatry", którego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania Instytutu “Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”
28 października 2019
Aktualności
Pielęgnowanie świata dla zdrowia

ICN ( Międzynarodowa Rada Pielęgniarek) ogłasza temat Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek 2020 roku.

26 października 2019
Aktualności
Warsztaty Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

W dniu 26 października br. w Naszej Uczelni  odbyły się warsztaty Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe umiejętności interpersonalnych z trenerem  grupy TROP – coachem moderatorem.

25 października 2019
Wydarzenia
Studenci pielęgniarstwa z Francji

25 października br gościliśmy studentów kierunku Pielęgniarstwo z  MFR Chapeau Cornu MORESTEL. Z uczelnią MFR Chapeau Cornu podpisaliśmy Porozumienie Partnerskie  dotyczące współpracy dydaktycznej, naukowej i klinicznej oraz uzgodniliśmy warunki wspólnego aplikowania o polsko-francuskie projekty naukowo-badawcze.

22 października 2019
Wydarzenia
Dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci

W dniu 22 października 2019 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbył się zorganizowany przez Uczelnię i Fundację pogrzeb prof. dr. Tadeusza Koźluka – założyciela, wieloletniego rektora naszej Uczelni i Fundatora Fundacji Nowe Horyzonty.

21 października 2019
Aktualności
Smacznie, zdrowo, owocowo
21 października br. w Szkole Podstawowej im. ks. P. Ściegiennego w Bilczy odbyły się kreatywne warsztaty kulinarne pt. „Smacznie, Zdrowo, Owocowo”, mające na celu zachęcić uczniów do częstszego spożywania owoców, które są świetną alternatywną dla niezdrowych słodyczy.
13 października 2019
Aktualności
Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października to DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO. Wszytkim, wykonującym ten odpowiedzialny zawód dziękujemy za niesienie pomocy potrzebującym, za ratowanie najcenniejszego daru jakim jest ludzkie zdrowie i życie.

07 października 2019
Aktualności
MLA International Bibliography with Full Text

Biblioteka Naszej Uczelni zachęca naszych Studentów do korzystania z serwisu książek elektronicznych MLA International Bibliography with Full Text.

28 września 2019
Wydarzenia
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/20

W dniu 28 września 2019 r. w naszej uczelni  odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Tradycyjnie naszą uroczystość rozpoczęło odegranie Mazurka Dąbrowskiego, po czym głos zabrał rektor PWSBiA, prof. dr Waldemar Dębski, który powitał zaproszonych gości, wszystkich zgromadzonych, a w szczególności studentów pierwszegu roku pielęgniarstwa - nowego kierunku studiów w PWSBiA.

26 września 2019
Aktualności
NOWE SZKOLENIA W WUmed. ROZLICZANIE FUNDUSZY UNIJNYCH

Zapraszamy na cykl szkoleń organizowanych przez naszą uczelnię, dotyczących rozliczania funduszy unijnych.  Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych trenerów - ekspertów z dziedziny finansów i zamówień publicznych.

11 września 2019
Aktualności
"PERSPEKTYWY 2019" już za nami!

W dniach 12 i 13 września spotkalismy się z Wami podczas kolejnej edycji Salonu Edukacyjnego "Perspektywy 2019". Cieszymy się z dużego zainteresowania naszą ofertą tegorocznych maturzystów.

09 sierpnia 2019
Aktualności
Pielęgniarka będzie mogła zostać specjalistą w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży

Pielęgniarka będzie mogła zostać specjalistą w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży Pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci oraz diagności laboratoryjni będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

30 lipca 2019
Wydarzenia
Razem z Warszawską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych

Miło Nam poinformować, że Uczelnia nasza podpisała POROZUMIENIE  o wzajemnej współpracy z Warszawską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych.

23 lipca 2019
Wydarzenia
Spotkanie liderów Pielęgniarek i Położnych

W dniu 23.07.2019 r. w Naszej Uczelni doszło do niezwykłego integracyjnego wydarzenia, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe.

02 lipca 2019
Aktualności
Pielęgniarstwo - decyzja Ministra Zdrowia

Z przyjemnoscią informujemy, że 2 lipca otrzymaliśmy pozytywną decyzję Ministra Zdrowia dotyczącą prowadzenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniartstwo.

30 czerwca 2019
Wydarzenia
Zakończenie Roku Akademickiego

29 czerwca odbyło się zakończenie roku akademickiego 2018/2019, podczas którego kilkudziesięciu studentów odebrało dyplomy ukończenia studiów licencjackich - administracja, dietetyka i kosmetologia oraz inżynierskich - informatyka.

29 czerwca 2019
Wydarzenia
Dzień Otwarty w PWSBiA

29 czerwca odbył się ostatni przed przerwą wakacyjną Dzień Otwarty. Warto nas było tego dnia odwiedzić ze względu na możliwość wzięcia udziału w jednej z najważniejszych w życiu każdego studenta chwil - uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

17 czerwca 2019
Aktualności
To już ostatnia prosta!
Dla kilkudziesięciu naszych studentów 17. czerwca rozpoczął się ostatni etap studiów. Wiedzę zdobywaną poczas trzech lat nauki w PWSBiA będą mogli teraz potwierdzić przed komsją, której przewodniczy prorektor dr inż. Jerzy Rzytki.
05 czerwca 2019
Wydarzenia
V Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dylematów Badawczych

27 czerwca 2019 r. odbędzie się V Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dylematów Badawczych, której współorganizatorem jest nasza uczelnia.

04 czerwca 2019
Aktualności
EUROSTUDENT – opowiedz nam, co u Ciebie?

Bierzemy udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT. Dołącz! Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych.

28 maja 2019
Wydarzenia
SZCZYT ZDROWIE 2019

Już 12 czerwca br. w Warszawie pod auspicjami Instytutu Ochrony Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH odbędzie się SZCZYT ZDROWIE 2019.

27 maja 2019
Wydarzenia
Administracja, bezpieczeństwo i gospodarka – wspólne płaszczyzny badawcze

W dniach 26-27 maja 2019 r. w Prywatnej wyższej Szkole Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa p.t. „Administracja, bezpieczeństwo i gospodarka – wspólne płaszczyzny badawcze”. Udział w niej wzięli krajowi i zagraniczni przedstawiciele nauki oraz praktycy.

26 maja 2019
Wydarzenia
Dzień Otwarty PWSBiA za nami!!!

Dziękujemy za przybycie na Dzień Otwarty w PWSBiA. W programie Dnia Otwartego, który odbył się 25 maja br., przygotowaliśmy  Konferencję, spotkania z naszymi wykładowcami i studentami, możliwość zapoznania się z wyposażeniem naszych pracowni oraz perspektywami zawodowymi, jakie czekają na absolwentów kierunków Kosmetologia, Dietetyka , Administracja, Informatyka.

14 maja 2019
Aktualności
Dietetycy w ACM
11 maja gościliśmy w Domu Opieki Akademickiego Centrum Medycznego. W ramach zaliczenia przedmiotu Poradnictwo i edukacja żywieniowa studenci III roku kierunku dietetyka naszej uczeni wystąpili z serią wykładów dotyczących prawidłowego odżywiania.
14 maja 2019
Wydarzenia
Piknik Zdrowotny za Nami!!!

11 maja 2019 na zaproszenie Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe,  Rektor naszej uczelni dr Waldemar Dębski objął Honorowym Patronatem PIKNIK ZDROWOTNY, który odbył się w Centrum Społecznym Paca w Warszawie.

12 maja 2019
Aktualności
MakeYourSelf - make a game!

11 maja 2019 roku w naszej uczelni odbył się międzynarodowy polsko-białoruski hackathon - pierwszy w relacjach tych dwóch krajów.

12 maja 2019
Aktualności
Miedzynarodowy Dzień Pielęgniarek

12 maja to Międzynarodowy Dzień Pielegniarek. Z tej okazji składamy wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom wyrazy głębokiego szacunku i uznania za codzienny trud, za serce i za opiekę nad pacjentami. Życzymy Wam siły i wytrwałości w realizacji codziennych zadań, sukcesów w życiu zawodomym, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz szczęścia w zyciu rodzinnym.

29 kwietnia 2019
Wydarzenia
Bezpieczeństwo jako przestrzeń działania administracji publicznej. Aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne

28 kwietnia 2019 r. w naszej uczelni odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa p.t. Bezpieczeństwo jako przestrzeń działania administracji publicznej. Aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne.

15 kwietnia 2019
Aktualności
Wizyta przedstawicieli Uczelni Partnerskiej z Ukrainy
W dniach 8–9 kwietnia br., gościliśmy w siedzibie naszej Uczelni pracowników naukowych z Iwano-Frankiwskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu z Ukrainy – PhD, docent Andrzej UgrynowskI , dr hab. Wasyl Popowicz.
15 kwietnia 2019
Wydarzenia
Honorowy Patronat Uczelni na PIKNIKU ZDROWOTNYM
11 maja 2019 na zaproszenie Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe Uczelnia rektor naszej uczelni dr Waldemar Dębski objął Honorowym Patronatem PIKNIK ZDROWOTNY, który odbędzie się w Centrum Społecznym Paca w Warszawie.
 
20 marca 2019
Wydarzenia
Queen Silvia Nursing Award

W dniu 19. marca uczestniczyliśmy w ceremonii wręczenia nagrody Queen Silvia Nursing Award laureatce Paulinie Pergoł - studentce I roku studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. Nagrodę wręczył Paulinie Ambasador Szwecji - Stefan Gullgren.

15 marca 2019
Wydarzenia
Ku przyszłości zawodowej - XII Siedleckie Targi Edukacyjne

Nasza Uczelnia w dniu  14 marca 2019 r. uczestniczyła w XII Siedleckich Targach Edukacyjnych Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach.

09 marca 2019
Wydarzenia
Perspektywy 2019 - dziękujemy!

W dniach 8. i 9. marca spotkalismy się z Wami podczas XXI Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego "Perspektywy 2019". Cieszymy się z dużego zainteresowania naszą ofertą tegorocznych maturzystów. A jeśli z jakiegos powodu nie udało się Wam dotrzeć na nasze stoisko - nic straconego! Zapraszamy do naszej uczeni na Bobrowiecką 9, a już we wrześniu na kolejną edycję targów edukacujnych organizowanych przez miesięcznik "Perspektywy".

14 lutego 2019
Wydarzenia
IV Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanenej

IV edycja Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej odbędzie się 5 marca 2019 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem: "WARTOŚĆ ZDROWIA. Kluczowe aspekty Medycyny Personalizowanej: Value Based Healthcare i Value Based Pricing".

28 stycznia 2019
Aktualności
Interaktywne bazy EBSCO na Uczelni

Studenci oraz pracownicy Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Komputerowych i Medycznych  mogą korzystać z bazy interaktywnej  EBSCO. Wszystkie bazy udostępniane są na wspólnej platformie EBSCOhost.

21 grudnia 2018
Wydarzenia
Zajęcia anatomii w praktyce :)

Czy można sobie wyobrazić lepsze pomoce naukowe? Studenci Kosmetologii i Dietetyki na wystawie Body Worlds.

19 grudnia 2018
Aktualności
Rozbudowujemy naszą bazę dydaktyczną

Ogromne znaczenie dla jakości kształcenia w naszej uczelni ma jej baza dydaktyczna. Poza licznymi salami wykładowymi z profesjonalnym wyposażeniem multimedialnym (rzutniki, komputery, tablice interaktywne), Uczelnia dysponuje pracowniami i laboratoriami.

07 grudnia 2018
Wydarzenia
Kongres Zdrowia Publicznego
W dniach 6-7 grudnia 2018 roku w Warszawie adbyła się V edycja Kongresu Zdrowia Publicznego. Kongres Zdrowia Publicznego to pierwsze międzyresortowe wydarzenie, gromadzące w jednym miejscu i czasie, przedstawicieli resortów odpowiedzialnych za kształtowanie zdrowia publicznego w Polsce.
21 listopada 2018
Aktualności
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day , jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

15 listopada 2018
Aktualności
17 listopada - Międzynarodowy Dzień Studenta!

Niewiele osób wie, że 17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Studenta. A nie jest to nowe święto - zostało ustanowione już w 1941 roku, obchodzone jest w blisko 70 krajach świata.

08 listopada 2018
Wydarzenia
Uczniowie z Makowa Mazowieckiego w PWSBiA

Dnia 7 lispopada nasza uczelnia gościła uczniów z Makowa Mazowieckiego na pierwszym z cyklu wykładów prezentujących wiedzę biologiczną i medyczną, odnoszącą się do różnych dziedzin życia. Wykład na temat: Czy wszystko jest w rękach genów? Rola ekspozonu, poprowadziła dr Joanna Skubis – Zegadło.

30 września 2018
Wydarzenia
Inauguracjia roku akademickiego 2018/2019

29 września 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/19, podczas której założyciel i dotychczasowy rektor naszej uczelni prof. dr Tadeusz Koźluk przekazał berło - symbol władzy rektorskiej - nowomianowanemu rektorowi PWSBiA dr. Waldemarowi Dębskiemu.

14 września 2018
Wydarzenia
Warszawski Salon Maturzystów
Tegoroczne targi edukacyjne organizowane przez miesięcznik PERSPEKTYWY już za nami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszego stoiska.
12 lipca 2018
Aktualności
Co nowego na informatyce…

Informujemy, że od roku akademickiego 2018/2019 studia inżynierskie na kierunku informatyka niezależnie od formy kształcenia (studia stacjonarne i niestacjonarne) będą trwać 7 semestrów, a nie jak dotychczas 8 semestrów.

11 lipca 2018
Aktualności
Administracja

Stale rozszerzamy wachlarz miejsc, gdzie można odbyć praktyki. W roku akademickim 2018/2019 studenci kierunku Administracja będą mieli możliwość praktykowania w Głównym Urzędzie Miar.

29 czerwca 2018
Aktualności
Staż dla informatyków

IMMUSEC proponuje naszym studentom kierunku informatyka płatny staż lub odbycie praktyk. IMMUSEC to firma zajmująca się bezpieczeństwem systemów informatycznych – cyberbezpieczeństwem w Polsce i na świecie.

23 czerwca 2018
Wydarzenia
Uroczyste wręczenie dyplomów

23 czerwca 2018 roku odbyło się 26 w historii naszej uczelni zakończenie roku akademickiego.

23 maja 2018
Wydarzenia
Międzynarodowa konferencja naukowa

22 maja 2018r. odbyła się konferencja naukowa p.t. Bezpieczeństwo w Polsce i na Ukrainie. Wyzwania dla administracji publicznej, której organizatormi były nasza uczelnia oraz Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського м. Київ.

14 maja 2018
Wydarzenia
EKO? NATURALNIE!

12 maja 2018 r. odbyła się druga edycja konferencji "Dietetyka w kosmetologii" adresowana przede wszystkim do dietetyków, kosmetologów, specjalistów oraz studentów z zakresu promocji zdrowia.

24 kwietnia 2018
Wydarzenia
Dzień otwarty w PWSBiA
12 maja 2018 r. zapraszamy uczniów szkół średnich (i nie tylko) na zwiedzanie uczelni, rozmowy ze studentami oraz prezentacje kierunków studiów. ADMINISTRACJA, DIETETYKA, INFORMATYKA, KOSMETOLOGIA.
23 kwietnia 2018
Wydarzenia
Zadania współczesnej administracji w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego

Dnia 22 kwietnia 2018 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zadania współczesnej administracji w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

14 grudnia 2017
Wydarzenia
Dietetyka w sporcie

14 stycznia odbyła się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom żywienia w sporcie.

03 grudnia 2017
Aktualności
Sukcesy naszych absolwentów
​Praca licencjacka naszej absolwentki  kierunku administracja  Pani Moniki Traczyk, zajęła drugie miejsce  w konkursie na najlepszą pracę dyplomową lub rozprawę doktorską.
09 października 2017
Wydarzenia
Gaudeamus igitur

W dniu 7 października 2017 r. po raz 27 studenci oraz pracownicy Uczelni usłyszeli Gaudeamus Igitur! Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 rozpoczęła się o godz. 8.15 powitaniem wszystkich zebranych i odegraniem hymnu państwowego.

03 lipca 2017
Wydarzenia
Zakończenie Roku Akademickiego

W dniu 24 czerwca 2017 roku o godzinie 11 tej w Sali Recepcyjnej Budynku A odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017.

17 maja 2017
Wydarzenia
Komputer kwantowy – idea i perspektywy realizacji
Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty dr inż. Andrzeja Lubańskiego "KOMPUTER KWANTOWY – IDEA I PERSPEKTYWY REALIZACJI". Wykład odbędzie się w Sali Recepcyjnej, (bud. A, parter) o godzinie 13:00.
04 maja 2017
Wydarzenia
I Konferencja Dietetyka w Kosmetologii

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom dietetyki i kosmetologii - interdyscyplinarność i wzajemne korelacje.

24 kwietnia 2017
Wydarzenia
Goście w PWSBiA
W dmiu 10 kwietnia 2017r  naszą uczelnię. odwiedziła młodzież z Liceun Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Białobrzeg.
16 stycznia 2017
Aktualności
Nowe studia podyplomowe
Do naszej oferty dołączyliśmy nowy kierunek studiów podyplomowych w zakresie produkcji i publikacji filmów wideo w internecie.
17 grudnia 2016
Wydarzenia
Zapraszamy na konferencję naukową
Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową p.t. "Bezpieczeństwo państwa i jego zagrożenia w zmieniającej się rzeczywistości społecznej, kulturowej i prawnej".
05 sierpnia 2016
Aktualności
Studia podyplomowe, kursy i szkolenia
Od października 2016 r. ruszają w naszej uczelni nowe studia podyplomowe -  Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia, a w ofercie kursów specjalistycznych oferujemy Państwu nowy kurs nt. Suplementy diety, nutrikosmetyki i kosmetyki ekologiczne.
04 lipca 2016
Wydarzenia
Uroczyste zakończenie roku akademickiego
W dniu 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego połączone z wręczeniem dyplomów absolwentom promocji 2015/2016.
20 stycznia 2016
Aktualności
Rozpoczęła się rekrutacja studentów na rok akademicki 2016/2017
Informujemy, że trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów.
10 listopada 2015
Aktualności
Studia podyplomowe
Przypominamy o trwającym naborze na atrakcyjne studia podyplomowe w PWSBiA.
10 września 2015
Aktualności
​​Dlaczego warto studiować podyplomowo w PWSBIA?
Studia podyplomowe mają wiele zalet, które nabierają znaczenia na dzisiejszym dynamicznym rynku pracy.Dlaczego warto studiować po ukończeniu studiów licencjackich?
14 sierpnia 2015
Wydarzenia
Nowy kierunek studiów w PWSBiA
Z wielką satysfakcją informujemy, iż Uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku Dietetyka. 
13 sierpnia 2015
Aktualności
Nowe studia podyplomowe
Wszystkich pragnących rozszerzyć swoje kwalifikacje zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych. 
30 kwietnia 2015
Aktualności
Dzień otwarty w PWSBIA
Dnia 16.05. w godzinach od 10.00 do 16.00 zapraszamy do odwiedzenia naszej Uczelni podczas Dnia Otwartego. W programie m.in. spotkania z Wykładowcami PWSBiA, pokaz zabiegów kosmetycznych w nowo otwartej pracowni kosmetologicznej, spotkanie w pracowni automatyki i robotyki oraz prezentacja  studia TV.
 
09 kwietnia 2015
Aktualności
Rekrutacja 2015/2016
​Zapraszamy do naszego Dziekanatu, gdzie już można składać aplikacje na wybrany kierunek studiów na rok akademicki 2015/2016.
19 listopada 2014
Aktualności
Studia podyplomowe Partnerstwo publiczno-prywatne
Rozpoczynamy zapisy na nowy kierunek studiów podyplomowych.
07 lipca 2014
Aktualności
Nowa specjalność w PWSBiA
Nowa specjalnośc na kierunku informatyka w PWSBiA.
01 lipca 2014
Aktualności
Dzieła naszych wykładowców
Wacław Stankiewicz, Ekonomika Instytucjonalna. Zarys wykładu, Wydanie III uzupełnione, wersja elektroniczna. Zapraszamy do zapoznania sie z trzecią, uzupełnioną edycją podręcznika PWSBiA Ekonomika Instytucjonalna.
01 lipca 2014
Wydarzenia
Kreator innowacyjności
Nasza Uczelnia realizuje projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".
01 lipca 2014
Aktualności
Rekrutacja 2014/2015 rozpoczęta!
Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne oraz studia podyplomowe w Prywatnej Wyższej Szkole Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie została rozpoczęta. Sprawdź naszą ofertę!
30 czerwca 2014
Aktualności
PWSBiA jest już na Facebooku!
Zapraszamy na nasz profil!
12 czerwca 2014
Wydarzenia
Dyplomy 2014
Zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów. Uroczystość odbędzie się dnia 28 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 11:00 w Sali Senackiej, budynek E.
31 maja 2014
Aktualności
"Bankowość > Finanse> Samorząd - Wiedza on-line" - program dla studentów i nauczycieli akademickich
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczelnia bierze udział w programie Związku Banków Polskich pt. "Wiedza on-line". ZBP bezpłatnie udostępnia wszystkim studentom i nauczycielom akademickim elektroniczne wersje wiodących pism fachowych.
14 maja 2014
Wydarzenia
Ambasador Julian Sutor doktorem habilitowanym
​Z prawdziwa satysfakcją informujemy, iż Pan Ambasador Julian Sutor, wieloletni pracownik naszej Uczelni, uchwałą nr 42/2013 Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z dnia 26 lutego 2013 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo.
29 czerwca 2012
Wydarzenia
Dyplomy 2012
Uroczystość wręczania dyplomów studentom kończącym naukę w roku akademickim 2011/2012  odbyła się 30 czerwca 2012 roku. W jednej z reprezentacyjnych sal budynku A zebrali się ubrani w togi tegoroczni absolwenci wraz z licznie przybyłymi osobami towarzyszącymi.
 

instytucje współpracujące
Centrum
Konferencyjno-Szkoleniowe
Fundacji
Nowe Horyzonty

Bobrowiecka 9, Warszawa
Narodowe Centrum
Profilaktyki Zdrowotnej

www.ncpz.eu
UPP partnerem WUMed
Unia
Polskich Predsiębiorców

uniapolskichprzedsiebiorcow.pl
Szpital Praski
p.w. Przemienienia Pańskiego
Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67, Warszawa
Szpital Wolski
im. dr Anny Gostyńskiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Kasprzaka 17, Warszawa
Instytut
"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
w Warszawie
Szpital Solec
Spółka z o.o.

ul. Solec 93, Warszawa
Mazowiecki
Szpital Wojewódzki
Drewnica Sp. z o.o.

Rychlińskiego 1, Ząbki
Szpital św. Anny
w Piasecznie
Adama Mickiewicza 39,
05-500 Piaseczno
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

ul. Spartańska 1, Warszawa
Szpital Dziecięcy
im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. Niekłańska 4/24, Warszawa
Szpital Czerniakowski
Sp. z o. o.

ul. Stępińska 19/25, Warszawa
Mazowiecki Szpital Bródnowski
ul. Kondratowicza 8, Warszawa
Samodzielny Publiczny
Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy
CMKP

ul. Konarskiego 13, Otwock
Szpital Kolejowy
im. dr med. Włodzimierza Roeflera
w Pruszkowie
Szpital Specjalistyczny
im. Świętej Rodziny

Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa
Mazowieckie Centrum
Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna
Samodzielny Zespół Publicznych
Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy

ul. Gen. M. C. Coopera 5, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego 
Warszawa-Mokotów

 ul. A.J.Madalińskiego 13, Warszawa
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej
im. Dzieci Warszawy
w Dziekanowie Leśnym
Szpital Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
w Wołominie
ul. Gdyńska 1/3
05-200 Wołomin
Centrum Medyczne
GRUPA ZDROWIE

Nowodworskie
Centrum Medyczne

ul. Miodowa 2
Nowy Dwór Mazowiecki
Wojewódzka Stacja
Pogotowia Ratunkowego
i  Transportu Sanitarnego
"MEDITRANS"
SPZOZ w Warszawie

ul. Hoża 56,
00-685 Warszawa
Centrum Intensywnej Terapii Olinek
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Stołeczne Centrum
Opiekuńczo-Lecznicze
Sp. z o.o.

ul. Mehoffera 72/74, Warszawa
RADIOMEDICA
Centrum Diagnostyki Obrazowej

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
NESTOR
Bezpieczny Dom Opieki

ul.Bobrowiecka 9, Warszawa
Warszawskie Zakłady
Sprzętu Ortopedycznego S.A.

al. Bohaterów Września 9, Warszawa
Podkarpackie centrum
Usług Dydaktycznych

ul. Rymanowska 15a
35-083 Rzeszów
www.fantomy-szkoleniowe.pl

Kontakt

Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2021 - WUMED