Ze względu na wypełnienie limitu miejsc zamykamy tegoroczną rekrutację na kierunek pielęgniarstwo - studia licencjackie. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną. Chętnych do podjęcia studiów na kierunku Pielęgniarstwo I stopnia w naszej uczelni, zapraszamy za rok!
To już pewne - ruszamy z rekrutacją na kierunek ELEKTRORADIOLOGIA.
Jako jedyna niepubliczna uczelnia w województwie mazowieckim i jedna z nielicznych w Polsce.
Zapraszamy na studia I i II stopnia; stacjonarne i niestacjonarne.
Elektroradiologia – studia przyszłości. Bez diagnostyki obrazowej nie ma współczesnej medycyny.
O szerokich możliwościach rozwoju w dziedzinie pielęgniarstwa - od skończenia studiów do zarządzania placówką medyczną, rozmawiamy z dr n. o zdr. Gretą Kanownik, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Warszawskiego Szpitala Południowego.
O wyjątkowych możliwościach poszerzania kompetencji w dziedzinie pielęgniarstwa rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Izabellą Uchmanowicz, Dziekanem Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu; specjalistką pielęgniarstwa kardiologicznego, geriatrycznego, zachowawczego i epidemiologicznego.
Już 10 września, po raz kolejny zbierze się Parlamentarny Zespół ds. ustawowego uregulowania zawodu dietetyka i utworzenia samorządu zawodowego dietetyków. Tematem będą kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu dietetyka.
Gala wręczenia symboli zawodowych oraz dyplomów, za nami.
Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Dyplom ukończenia studiów wyższych po raz pierwszy otrzymały absolwentki studiów licencjackich kierunku Położnictwo, absolwentki i absolwenci studiów licencjackich kierunku Ratownictwo Medyczne. Wyjątkowa była też oprawa wydarzenia.
Podnoszenie kwalifikacji jest niezbędnym ogniwem w ochronie zdrowia – o nowych kompetencjach i wynikających z tego postępach rozwoju w zawodzie pielęgniarki rozmawiamy z mgr Katarzyną Barną, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Trudny egzamin dyplomowy teoretyczny i praktyczny za nimi.
To była ciężka i wyboista droga... Trzy lata studiów standaryzowanych, trzy lata ćwiczeń klinicznych i praktyk zawodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych studentów - już absolwentów. - podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.