Komunikat nr 16
R E K T O R A
Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka
z dnia 3 marca 2022 r.
Szanowni Studenci, Nauczyciele akademiccy, Pracownicy administracji!
W związku z pojawiającymi się zapytaniami w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w II semestrze roku akademickiego 2021/2022, poniżej przedstawiam wytyczne dotyczące organizacji procesu kształcenia i zajęć dydaktycznych:
Od 5 marca do 3 lipca br. Warszawska Uczelnia Medyczna powraca do hybrydowego trybu funkcjonowania. Uczelnia będzie realizować wszystkie swoje zadania dydaktyczne stacjonarnie w siedzibie uczelni oraz online wykorzystując narzędzia do komunikacji elektronicznej (platforma zdalnego kształcenia MOODLE i MS Teams).
I. Ogólne zasady działalności Uczelni
- Uczelnia w swojej działalności stosuje ograniczenia wynikające z konieczności ochrony przed zakażeniem wirusem Sars-Cov-2, w tym wprowadzone przepisami obowiązującego prawa
- Określone w przepisach prawa limity osób uczestniczących w spotkaniach w pomieszczeniach lub zgromadzeniach na otwartym terenie nie dotyczą:
- zajęć prowadzonych w ramach działalności dydaktycznej Uczelni;
- spotkań i narad statutowych gremiów Uczelni, w tym w szczególności posiedzeń organów Uczelni (Senat);
- spotkań lub zebrań służbowych lub zawodowych, w których biorą udział członkowie wspólnoty Uczelni;
- statutowych uroczystości uczelnianych.
II. Kształcenie studentów i sprawy studenckie
Od 05 marca 2022 roku kształcenie na studiach wyższych (zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych), podyplomowych oraz w ramach innych form kształcenia, odbywają się w systemie hybrydowym na terenie Uczelni.
- Harmonogramu zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów stacjonarnych: DIETETYKA, FIZJOTERAPIA, KOSMETOLOGIA (pierwszego stopnia) przedstawia się następująco:
- Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych semestru letniego - 21.02.2022 r.
- Ostatni dzień zajęć dydaktycznych semestru letniego - 20.06.2022 r.
- Sesja egzaminacyjna po semestrze letnim- 21 ÷ 30.06.2022 r.
- Sesja poprawkowa po semestrze letnim - 19 ÷ 22.09.2022 r.
- Harmonogramu zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów stacjonarnych: PIELĘGNIARSTWO, POŁOŻNICTWO, RATOWNICTWO MEDYCZNE: (pierwszego stopnia) przedstawia się następująco:
- Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych semestru letniego - 05.02.2022 r.
- Ostatni dzień zajęć dydaktycznych semestru letniego - 03.07.2022 r.
- Sesja egzaminacyjna po semestrze letnim - 02 ÷ 03.07.2022 r.
- Sesja poprawkowa po semestrze letnim - 17 ÷ 18.09.2022 r.
- Harmonogramu zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów niestacjonarnych: ADMINISTRACJA, DIETETYKA, FIZJOTERAPIA, INFORMATYKA, KOSMETOLOGIA (pierwszego i drugiego stopnia) przedstawia się następująco:
- Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych semestru letniego - 05.02.2022 r.
- Ostatni dzień zajęć dydaktycznych semestru letniego - 26.06.2022 r.
- Sesja egzaminacyjna po semestrze letnim - 02 ÷ 03.07.2022 r.
- Sesja poprawkowa po semestrze letnim - 17 ÷ 18.09.2022 r.
- Harmonogramu zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów niestacjonarnych: PIELĘGNIARSTWO, POŁOZNICTWO (drugiego stopnia) przedstawia się następująco:
- Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych semestru letniego - 05.02.2022 r.
- Ostatni dzień zajęć dydaktycznych semestru letniego - 26.06.2022 r.
- Sesja egzaminacyjna po semestrze letnim - 02 ÷ 03.07.2022 r.
- Sesja poprawkowa po semestrze letnim - 17 ÷ 18.09.2022 r.
- Rodzaj zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów stacjonarnych: DIETETYKA, FIZJOTERAPIA, KOSMETOLOGIA (pierwszego stopnia) przedstawiony został w załączniku nr 1.
- Rodzaj zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów stacjonarnych: PIELĘGNIARSTWO, POŁOŻNICTWO, RATOWNICTWO MEDYCZNE: (pierwszego stopnia) przedstawiony został w załączniku nr 2.
- Rodzaj zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów niestacjonarnych: ADMINISTRACJA, DIETETYKA, FIZJOTERAPIA, INFORMATYKA, KOSMETOLOGIA (pierwszego i drugiego stopnia ) przedstawiony został w załączniku nr 3.
- Rodzaj zajęć dydaktycznych z uwzględnieniem systemu hybrydowego dla semestru letniego roku akademickiego 2021- 2022 kierunków studiów niestacjonarnych: PIELĘGNIARSTWO, POŁOZNICTWO (drugiego stopnia) przedstawiony został w załączniku nr 3.
III. Regulacje dotyczące ochrony sanitarnej
- Wszystkich studentów, wykładowców i pracowników administracji Uczelni obowiązuje zakaz pojawiania się na terenie WUMed z objawami chorobowymi, bez względu na ich przyczyny.
- Wszystkich studentów, wykładowców i pracowników administracji Uczelni oraz interesantów, gości i innych osób, w trakcie przebywania w budynkach Uczelni są zobowiązani do:
- stosowania maseczki zakrywającej nos i usta,
- używania środków chemicznych do dezynfekcji osobistej oraz przedmiotów,
- zachowania dystansu społecznego nie mniejszego niż 1,5 m.
- W trakcie zajęć dydaktycznych, w trakcie spotkań możliwa jest modyfikacja zasad używania maseczek ochronnych:
- z używania maseczek zwolniony jest prowadzący zajęcia oraz osoby wypowiadające się,
- dla pozostałych osób używanie maseczek ochronnych jest zalecane w szczególności, gdy nie jest możliwe zachowanie dystansu 1,5 m.
- Ustanawiam następujące inne wyjątki od stosowania maseczek ochronnych:
- przez osoby pracujące pojedynczo w pomieszczeniu;
- w pomieszczeniach, w których wszyscy użytkownicy zostali zaszczepieni albo posiadają ważny Certyfikat Covidowy.
- Zobowiązuję pracowników uczelni, studentów do niezwłocznego powiadomienia Uczelni w przypadku:
- stwierdzenia zakażenia wywołanego wirusem SARS-CoV-2, decyzjach co do zakresu izolacji,
- o objęciu kwarantanną.
- Informacje, o których mowa w pkt. 5 należy przekazać drogą mailową lub telefonicznie do Dziekanatu uczelni. Informacja przekazywana powinna zawierać:
- dane kontaktowe (adres e-mail, nr telefonu komórkowego),
- datę ostatniego pobytu na Uczelni,
- w przypadku pozytywnego testu PCR na koronawirusa – datę otrzymania pozytywnego wyniku.
Zalecam wszystkim studentom i wykładowcom Uczelni śledzenie strony internetowej WUMed oraz poczty elektronicznej, za pomocą których przekazywane będą wszelkie informacje, a w szczególności dotyczące zmian lub modyfikacji regulacji ujętych w niniejszym Komunikacie.
W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej i wprowadzeniu ograniczeń przez władze państwowe, organizacja zajęć będzie mogła ulec zmianie lub aktualizacji, zgodnie z rekomendacjami zawartymi w pismach Ministra Edukacji i Nauki.
dr Waldemar Dębski, prof. WUMed
R E K T O R