Dlaczego warto korzystać z usług Biura Karier

Drodzy Studenci i Absolwenci,

Misją Biura Karier jest służenie Wam informacją, radą, wsparciem i pomocą w skutecznym przejściu z okresu nauki do etapu poszukiwania zatrudnienia, a następnie w łatwiejszym funkcjonowaniu na współczesnym rynku pracy.

Chcemy wzmocnić Wasz potencjał zawodowy, pomóc w zaistnieniu na rynku pracy oraz w rozwijaniu karier zawodowych. Działania nasze obejmują także nawiązywanie i utrzymywanie relacji z pracodawcami, zwłaszcza tymi posiadającymi możliwości stworzenia nowych miejsc pracy oraz odbycia staży studenckich.

Oferujemy doradztwo zawodowe i personalne, uczestnictwo w bezpłatnych kursach, warsztatach, konferencjach szkoleniowych, tematycznych spotkaniach informacyjnych oraz targach pracy. Udzielamy wsparcia w poszukiwaniu staży i zatrudnienia.

Wspieramy także przedsiębiorczość akademicką. Podstawowym naszym celem jest maksymalizacja stopnia zatrudnienia studentów i absolwentów naszej uczelni poprzez podnoszenie ich wiedzy, kompetencji i umiejętności.

Cel ten realizowany jest poprzez:

• podnoszenie wiedzy studentów i absolwentów na temat rynku pracy - prowadzenie konsultacji doradczych, współorganizowanie konferencji naukowych, seminariów naukowo-metodycznych, prowadzenie szkoleń i warsztatów oraz udostępnianie publikacji tematycznych;
  • wspieranie procesu podejmowania decyzji zawodowych studentów i absolwentów uczelni poprzez świadczenie usług z zakresu indywidualnego i grupowego poradnictwa zawodowego;
  • podnoszenie samoświadomości studentów i absolwentów uczelni w zakresie kompetencji i predyspozycji psychozawodowych - prowadzenie doradztwa indywidualnego i grupowego, w tym warsztatów aktywizujących;
  • określanie predyspozycji psychoosobowych i zawodowych za pomocą narzędzi diagnostycznych;
  • promocję atrakcyjnego wizerunku studentów i absolwentów uczelni na rynku pracy poprzez bezpośrednią pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, pomoc w doborze szkoleń i kursów zawodowych oraz działań wspierających rozwój kompetencji społecznych;
  • dostarczanie studentom i absolwentom aktualnych informacji zawodowych
    i edukacyjnych o rynku pracy i rynku edukacji, w tym: o firmach, przedsiębiorstwach i pracodawcach, o instytucjach kształcenia, procedurach kwalifikacyjnych, a także o realizowanych szkoleniach i kursach. Studenci i absolwenci mogą znaleźć tu także wskazówki i informacje dotyczące możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, kontynuowania nauki na studiach magisterskich i podyplomowych, jak również uczestniczenia w krajowej i zagranicznej ofercie stypendialnej.
  • świadome i efektywne projektowanie indywidualnych ścieżek karier zawodowych na współczesnym rynku pracy;
  • wspieranie relacji pomiędzy pracodawcami a studentami i absolwentami uczelni poprzez współorganizowanie i udział w targach pracy oraz w spotkaniach informacyjnych;
  • kształtowanie i wzmacnianie postawy przedsiębiorczej studentów i absolwentów uczelni poprzez propagowanie idei samozatrudnienia i korzyści stąd wynikających;
  • wzmacnianie współpracy uczelni z lokalnym środowiskiem, organizacjami i pracodawcami w celu pozyskiwania miejsc pracy oraz stworzenia możliwości zatrudnienia i odbycia staży naszym studentom. Zadaniu temu ma sprzyjać promowanie wizerunku i marki uczelni oraz jej studentów i absolwentów a także uczestnictwo w różnych wydarzeniach i przedsięwzięciach środowiska lokalnego.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego Biura Karier.