Przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego, Warszawskiej Uczelni Medycznej uczestniczyły w XV Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Perspektywy i kierunki studenckich badań naukowych”.
Patrycja Rudnicka i Ewelina Wróblewska podczas konferencji zaprezentowały dwa referaty naukowe:
Aktywność naukowa studentów stanowi ważny element procesu kształcenia na kierunkach medycznych, sprzyjając rozwojowi kompetencji badawczych, analitycznych oraz praktycznych, które mają istotne znaczenie w przyszłej pracy zawodowej. - podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i zgromadziła studentów oraz młodych naukowców reprezentujących różne dziedziny nauki.
Wydarzenie stanowiło forum wymiany doświadczeń, prezentacji wyników badań oraz dyskusji nad aktualnymi wyzwaniami współczesnej nauki. Udział naszych studentek w konferencji należy ocenić bardzo wysoko zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Jest to kolejny przykład aktywnego zaangażowania studentów WUMed w działalność naukową oraz promocję uczelni w środowisku akademickim. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych studentek – gratulujemy im udziału i dziękujemy za godne reprezentowanie uczelni podczas międzynarodowego wydarzenia naukowego. - dodaje prof. Jasińska.
Konferencja odbyła się 14 maja 2026 roku. Wydarzenie organizowała Akademię Mazowiecką w Płocku.
Wszystkim zainteresowanym studiowaniem Ratownictwa Medycznego przypominamy, że prowadzimy studia licencjackie i magisterskie. Rekrutacja trwa - ZAPRASZAMY!















































