WUMed | AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki wspólnie w poszukiwaniu szczepionki
05 maja 2020
Czy wiesz, że...

 

Ruszyła I faza badań klinicznych nad szczepionką przeciw Covid-10. Badanie prowadzone jest na 1100 ochotnikach. Potencjalna szczepionka powstaje przy współpracy naukowców z AstraZeneca oraz Oxford University.

Potencjalna szczepionka (ChAdOx1 nCoV-19), mająca na celu zapobieganie zakażeniom koronawirusa SARS-CoV2 powodującym Covid-19, jest opracowywana na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz testowana na ponad 1100 zdrowych ochotnikach w wieku 18-55 lat w ramach pierwszej fazy badań klinicznych w pięciu ośrodkach w Anglii. Wyniki tego badania mają być dostępne już w tym miesiącu.

Współpraca łączy wiedzę uniwersytecką w zakresie wakcytologii z możliwościami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi firmy AstraZeneca- tłumaczył dla The Guardian Pascal Soriot, dyrektor naczelny AstraZeneca. - Mamy nadzieję, że łącząc siły, możemy przyspieszyć globalizację szczepionki w celu zwalczania wirusa i ochrony ludzi przed najgroźniejszą pandemią w ciągu pokolenia dodał. - Wierzymy, że razem będziemy w stanie uodpornić się naprzeciw koronawirusowi, gdy będziemy mieć skuteczną, zatwierdzoną szczepionkę – mówił sir John Bell, profesor stojący na czele Uniwersytetu Oxfordu. Zapewnił, że Uniwersytet i AstraZeneca zamierzają współpracować w walce z pandemiami przez „nadchodzące lata”.

źródło: The Guardian, Google Stock
https://www.politykazdrowotna.com/58336,astrazeneca-i-uniwersytet-oksfordzki-wspolnie-w-poszukiwaniu-szczepionki

Kontakt

Warszawska Uczelnia Medyczna
im. Tadeusza Koźluka

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Copyright © 2020 - WUMED