WUMed | ​PZWL Wydawnictwo Lekarskie partnerem WUMed
19 listopada 2020
Aktualności
Do grona partnerów wspierających I Ogólnopolską Konferencję Warszawskiej Uczelni Medycznej - Współczesna pielęgniarka i położna w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnychi zagrożeń,  dołączyło najstarsze polskie wydawnictwo medyczne  - PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

PZWL Wydawnictwo Lekarskie w swoim dorobku ma 15 tysięcy wydanych tytułów, w łącznym nakładzie przekraczającym 320 mln egzemplarzy.  Publikacje PZWL znają zarówno studenci kierunków medycznych jak i czynni zawodowo medycy.  Oprócz książek, PZWL to także wydawca czasopisma medycznych w tym: "Położna. Nauka i Praktyka, "Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo" oraz seria "W Gabinecie Lekarza Specjalisty".

Dorobek PZWL jest wynikiem zaangażowania kilku pokoleń wybitnych autorów i wydawców oraz współpracy z najważniejszymi instytucjami medycznymi, naukowymi i wydawniczymi w kraju i za granicą. Są wśród nich m.in.: Narodowy Instytut Onkologii, Narodowy Instytut Kardiologii, Instytut Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Matki Polki, Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH oraz uczelnie medyczne, a także wydawnictwa zagraniczne: Masson z Francji, Georg Thieme Verlag, Springer-Verlag, Schattauer z Niemiec, McGraw-Hill i Lippincott Williams & Wilkins z USA oraz Blackwell Publishing i Oxford University Press z Wielkiej Brytanii.

Warszawska Uczelnia Medyczna prenumeruje i poleca:

"Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo" to wydawany od 2014 kwartalnik specjalistyczny, kierowany do pielęgniarek i położnych na każdym etapie ich ścieżki zawodowej. Czytelnicy mogą czerpać wiedzę z doświadczenia praktyków, realizując proponowane plany opieki pielęgnacyjnej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP. Na łamach czasopisma prezentowane są analizy medyczne, edukacyjne i prawne aspekty pielęgniarstwa i położnictwa oraz bieżące informacje, istotne dla środowiska medycznego. Opiekunem naukowym czasopisma jest prof. uczelni dr hab. Dorota Kilańska, ekspertka od lat działająca na rzecz środowiska pielęgniarskiego.

"Położna. Nauka i Praktyka" to jedyny w Polsce kwartalnik naukowy w całości poświęcony położnictwu, wydawany regularnie od 2007 roku. Na jego łamach prezentowane są innowacyjne prace naukowe i specjalistyczne, przedstawiające wyniki badań, opisy przypadków oraz najnowsze doniesienia naukowe. Prezentowane prace poddane są wnikliwej ocenie grona recenzentów, którą stanowią uznane autorytety polskiego i światowego położnictwa, ginekologii oraz neonatologii. Adresatami czasopisma są położne, studenci oraz osoby naukowo i zawodowo związane z położnictwem. Redaktorem naukowym jest prof. dr hab. Ewa Dmoch - Gajzlerska, kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM.

i Transportu Sanitarnego

ul. Hoża 56, 00-685 Warszawa