WUMed | Zawód zaufania publicznego
17 czerwca 2020
Aktualności
Rola pielęgniarek jest coraz większa i coraz bardziej doceniana w systemie ochrony zdrowia. Zmienia się także postrzeganie społeczne tej grupy zawodowej. Sytuacja pandemii potwierdza tę tendencję. Mówi się coraz więcej i coraz częściej, o niezwykle ważnej roli personelu pielęgniarskiego w systemie ochrony zdrowia. – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych WUMed, w rozmowie z portalem opinieouczelniach.pl.

Jak podkreśla prof. Jasińska, w Polsce aktywnych zawodowo pielęgniarek jest ponad 200 000. Ponad połowa z nich to osoby z wyższym wykształceniem.

Trend jest rosnący, również dzięki coraz lepszej ofercie edukacyjnej  na kierunku Pielęgniarstwo.

Zachęcamy do lektury całego wywiadu: https://opinieouczelniach.pl/artykul/zawod-zaufania-publicznego-rozmowa-z-prof-joanna-jasinska-z-warszawskiej-uczelni-medycznej-im-tadeusza-kozluka