Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,
Dobiega końca bieżący rok akademicki. Już za kilka tygodni udacie się na długo oczekiwane wakacje. Po ich zakończeniu, zgodnie z przysłowiem: „wszystko co dobre, szybko się kończy” - inauguracja kolejnego roku akademickiego. Powrót do wytężonej nauki, wykładów, ćwiczeń, egzaminów etc.
Prawdopodobnie niektórzy z Was, nie będący mieszkańcami Warszawy, w tym także spora część maturzystów stająca się studentami naszej uczelni, wraz z rozpoczęciem nowego roku studiów zamierza szukać zakwaterowania. Działaniom tym towarzyszyć będą nieodłączne rozterki: zamieszkać w akademiku, czy w samodzielnym mieszkaniu, a może na wynająć pokój? Które zakwaterowanie jest wygodniejsze a jednocześnie najtańsze ? Które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?
Być może już teraz jesteście w trakcie poszukania nowego miejsca zakwaterowania lub jego zmiany? Zastanawiacie się która z tych alternatyw będzie najkorzystniejsza? Odpowiedź na pewno nie jest taka prosta - każda opcja ma swoje plusy i minusy.
W rozwiązaniu tego dylematu i podjęciu optymalnej decyzji może pomóc Wam artykuł pt.: „Akademik, a może mieszkanie – co lepiej wybrać w trakcie studiów?”, publikowany przez portal Praca.pl
Za zgodą autorów podajemy link do tej publikacji: https://www.praca.pl/poradniki/studenci/akademik,a-moze-mieszkanie-co-lepiej-wybrac-w-trakcie-studiow_pr-8022.html
Wydaje się, że artykuł ten powinien szczególnie zainteresować tych studentów, którzy aktualnie lub w najbliższym czasie szukać będą miejsca zakwaterowania i zastanawiają się co wybrać. W tekście przedstawione są bowiem zalety i wady zamieszkiwania zarówno w akademiku, jak i w wynajmowanym mieszkaniu. Na pewno poruszane kwestie należy dokładnie przemyśleć i to jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego!
Mamy nadzieję, że prezentowane spostrzeżenia będą przydatne i pozwolą na dokonanie właściwego wyboru miejsca zakwaterowania!
Jak zwykle zapraszamy do lektury!
P.S.
Poszukania mieszkania już teraz, to jest w trakcie wakacji - przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, zwiększa szanse na jego znalezienie. Ponadto daje możliwość wyboru miejsca zakwaterowania, korzystniejszych warunków najmu oraz poczucie bezpieczeństwa, komfortu psychicznego a przede wszystkim uniknięcia niepotrzebnych stresów.