Najwyższe standardy kształcenia - nauka, praktyka, innowacje. Warszawska Uczelnia Medyczna oferuje siedem kierunków studiów i unowocześnioną bazę dydaktyczną, w tym między innymi, Centrum symulacji Medycznych oraz Pracownie Wirtualnej Rzeczywistości.
Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, elektroradiologia, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne, a także studia licencjackie pomostowe na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Skupiamy się na kształceniu studentów w zawodach medycznych i z zakresu nauk o zdrowiu. Kształcenie profesjonalnych kadr medycznych, nieoczekiwanie stało się już nie tylko potrzebą społeczną, ale również wymierną potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa medycznego i paramedycznego w przypadkach zagrożeń epidemiologicznych, klęsk żywiołowych lub ewentualnych konfliktów zbrojnych. Stawiamy na jakość. Znacząco zmodernizowaliśmy bazę dydaktyczną. Studenci w ramach zajęć korzystają z naszego własnego Centrum Symulacji Medycznej, wyposażonego w system wirtualnej rzeczywistości VR. CSM składa się z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS - Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne, ALS - Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Przyszli medycy ćwiczą w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie fantomów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Jak podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed, Centrum Symulacji Medycznej będzie na bieżąco wzbogacane o kolejne, potrzebne do dydaktyki medycznej trenażery. Kolejnym etapem rozwoju tych szczególnych pracowni jest adaptacja i dobudowanie kolejnych pomieszczeń, m.in. pracowni umiejętności chirurgicznych oraz szpitalnego oddziału ratunkowego z symulatorem karetki oraz salą intensywnej opieki medycznej.
Unowocześniono i doposażono także pracownie kosmetologiczne i dietetyczne. Laboratoria języków obcych wzbogacono o nowe technologie niezbędne do efektywnej nauki, także poza uczelnią na urządzeniach mobilnych.
Niezmiennie bardzo istotną sprawą pozostaje praktyczna nauka zawodów medycznych. Kadra dydaktyczna, z którą współpracujemy to praktycy, doświadczeni specjaliści dodatkowo legitymujący się dorobkiem naukowym. Co roku rozszerzamy portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego - uzupełnia prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Studenci WUMed mogą korzystać z programu Karta Erasmus+. Program ten umożliwia m.in. wymianę studentów - wyjazdy na studia i praktyki do partnerskich uczelni i firm w krajach europejskich.
O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy m.in. przyznane uczelni corocznie, prestiżowe wyróżnienie dla jej Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych - Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”. W 2024 r. WUMed wyróżniono także Złotym Laurem Pracodawców, za dynamiczny rozwój uczelni wyższej wyróżniającej się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi przygotowującymi absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy i pracodawców.