18 lipca 2024
Aktualności
To kolejny ważny krok w rozwoju naszej uczelni - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed. Będziemy mogli uczestniczyć i wnioskować do wielu programów wymiany międzynarodowej studentów oraz wykładowców.
Karta Erasmus+ umożliwia nam (Akcja 1 Mobilność): wymianę studentów (wyjazdy studentów na studia) do partnerskich uczelni w krajach europejskich i przyjmowanie studentów z tych uczelni w celu zrealizowania przez nich uzgodnionego programu studiów trwającego od 2 miesięcy do 1 roku akademickiego; wyjazdy studentów na praktyki w zagranicznych firmach w krajach europejskich na okres od 2 do 12 miesięcy; wymianę nauczycieli akademickich – wyjazdy wykładowców WUMed do partnerskich uczelni w krajach Europy i przyjmowanie wykładowców z tych uczelni w celu prowadzenia przez nich zajęć dydaktycznych; wymianę pracowników administracyjnych uczelni oraz innych pracowników w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji (Staff training mobility).- dodaje prof. Jasińska.
Celem programu Erasmus+ jest podnoszenie poziomu kształcenia i wzmacnianie jego europejskiego wymiaru w edukacji poprzez rozwijanie współpracy międzynarodowej między instytucjami z całej Europy. Po raz pierwszy Erasmus+ oferować będzie także unijne wsparcie na rzecz sportu, zwłaszcza masowego.
Program Erasmus, którego nazwa nawiązuje do imienia Erazma z Rotterdamu, został powołany w roku 1987 z myślą o propagowaniu i ułatwianiu wymiany studentów między uczelniami krajów Wspólnoty Europejskiej. W latach 1995 - 2006 Erasmus wszedł w skład utworzonego wówczas programu wspólnotowego SOCRATES, wspierającego międzynarodową współpracę w sferze edukacji. W latach 2007-2013 Erasmus został częścią nowego programu edukacyjnego „Uczenie się przez całe życie”, a od roku 2014 działa pod nazwą ERASMUS+.
Więcej informacji o programie oraz możliwościach przystąpienia do niego znajdziecie w zakładce: ERASMUS +
POLECAMY