Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (WUMed) jest najstarszą uczelnią niepubliczną w Polsce.
Od ponad 30 lat jest miejscem kształcenia ludzi ambitnych, traktujących studia, jako czas zdobywania rzetelnej wiedzy i kwalifikacji, niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej. Dotychczasowe doświadczenia i potrzeby zmieniającego się rynku pracy w Polsce ukierunkowały działania władz uczelni na rozwój kierunków kształcenia związanych z potrzebami systemu ochrony zdrowia.
Misją Warszawskiej Uczelni Medycznej jest kształcenie profesjonalnej kadry medycznej oraz w zawodach pokrewnych. Naszym priorytetem jest zapewnienie studentom wysokiego poziomu kształcenia i kwalifikacji zawodowych zgodnie z kierunkowymi standardami kształcenia oraz potrzebami polskiej i europejskiej służby zdrowia.
Uczelnia pełni misję, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne i administracja oraz studia inżynierskie na kierunku informatyka. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
W procesie dydaktycznym nacisk położony jest nie tylko na teorię w przedmiotach kierunkowych oraz specjalizacyjnych ale także praktykę zawodową. Uczelnia współpracuje z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia w Warszawie i okolicach, w których studenci odbywają ćwiczenia kliniczne i praktyki zawodowe oraz podmiotami, które kierują i zarządzają systemami zdrowotnymi i systemami informatycznymi (e-zdrowie).
Uczelnia prowadzi kształcenie w trybie stacjonarnym w saalach dydaktycznych i pracowniach specjalistycznych, a także w trybie hybrydowym, na platformach zdalnego nauczania.
Podstawą strategii Warszawskiej Uczelni Medycznej jest rozwój. Będziemy stale pracować nad udoskonalaniem i modernizacją warunków nauczania, unowocześnianiem pracowni specjalistycznych, pozyskiwaniem wysoce wykwalifikowanych kadr naukowych, rozszerzaniem współpracy z placówkami medycznymi i naukowymi, tworzeniem nowych kierunków kształcenia w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk pokrewnych, odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu społecznemu i przyszłemu rynkowi pracy.