Komunikat nr 3
Prywatnej Wyższej Szkoły
Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych
z dnia 24 marca 2020 r.

1. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin podpisał w dniu 23 marca br. Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które zawiesza działalność dydaktyczną prowadzoną przez uczelnie wyższe i rekomenduje prowadzenie i rozliczanie zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  2. W związku z powyższym zawieszam, w naszej uczelni, wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w terminie od dnia 26 marca do dnia 10 kwietnia br. włącznie.
  3. W celu umożliwienia realizacji programu nauczania i bieżącego weryfikowania efektów kształcenia zalecam obowiązek realizacji zajęć dydaktycznych on-line. W tym celu do dnia 31 marca 2020 r. uczelnia uruchomi platformę e-learningową.
  4. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i korzystania z Platformy znajdują się na stronie internetowej uczelni w zakładce "zostań w domu, nie przerywaj nauki!".
  5. Zobowiązuję wszystkich nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych do sukcesywnego udostępnienia na Platformie materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej, zgodnie z planem zajęć, najpóźniej w dniu planowej ich realizacji a także weryfikowania efektów kształcenia.
  6. Proszę studentów o śledzenie strony internetowej uczelni na której podawane będą ewentualne kolejne komunikaty.
dr Waldemar Dębski, prof. PWSBiA
R E K T O R