WUMed | Dajemy możliwość najlepszego wyboru
30 sierpnia 2021
Aktualności

Warszawska Uczelnia Medyczna już 25 września otworzy podwoje przed kolejnym rocznikiem studentów. Trwają ostatnie zapisy na studia i ostatnie prace modernizacyjne w pracowniach specjalistycznych – informuje dr Waldemar Dębski, rektor WUMed.

Najstarsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce kształci studentów od 1991 r. Łączy tradycję i doświadczenie z najnowszymi technologiami. Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: Pielęgniarstwo, Kosmetologia, Dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku Informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Na decyzję Komisji Akredytacyjnej czekają kolejne kierunki medyczne: położnictwo i ratownictwo medyczne – dodaje dr hab. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.

Kierunki medyczne, z roku na rok  cieszą się coraz większym zainteresowaniem maturzystów. Najbardziej oblegane jest Pielęgniarstwo.

Zawód pielęgniarki zyskał nowy wymiar i rangę. Jest profesją w pełni samodzielną. Studia pielęgniarskie przygotowują do pracy w różnych sektorach rynku medycznego: w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej na stanowiskach kierowniczych, w administracji państwowej i samorządowej, w instytucjach oświatowych, a także jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą. Warto też podkreślić, że zawód ten coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn. – mówi dr Krystyna Seliga, koordynator kierunku Pielęgniarstwo oraz Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych WUMed.

Szansę na rozwój pasji i dobrą pracę dają także studia kosmetologiczne.

Koncentrujemy się na zajęciach praktycznych. Do dyspozycji studentów oddajemy w pełni wyposażone pracownie do nauki zawodu kosmetologa. Cechuje nas elastyczność i kompleksowość. Część zajęć teoretycznych realizujemy w formie e-learningu. Wspieramy studentów, ułatwiając im łączenie nauki z rozwojem kariery zawodowej. Po studiach w WUMed absolwenci będą przygotowani do pracy zarówno w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, jak i w studiach wizażu, ośrodkach SPA i gabinetach medycyny estetycznej.- informuje dr Aneta Kondrzycka – Dąda, koordynatorka kierunku Kosmetologia.

Ważnym społecznie i medycznie kierunkiem jest Fizjoterapia. WUMed oferuje profesjonalnie wyposażone sale do nauki praktyki zawodu. Jak podkreśla Andrzej Tobolski, koordynator kierunku Fizjoterapia – jest to zdecydowanie zawód przyszłości.

Fizjoterapia ma już duże znaczenie w medycynie, a w miarę poszerzania dostępności, można wykorzystać jej działania profilaktyczne, a przez to poprawić poziom zdrowia społeczeństwa. Sytuacja pandemii pokazała nam także szersze niż popularnie rozumiane, zastosowanie rehabilitacji. Fizjoterapeuci pomagają po przebyciu COVID-19, m.in. we wzmocnienie mięśni oddechowych i poprawie pojemności oddechowej płuc. Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia zachęcam do tego jako praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz różnych możliwości zatrudnienia praktykowanie fizjoterapii daje także wiele satysfakcji. - dodaje Andrzej Tobolski.

Wiele możliwości zawodowych daje także Dietetyka

Duży nacisk kładziemy na praktykę. Dysponujemy odpowiednio wyposażonymi pracowniami umiejętności przyszłego dietetyka oraz zapewniamy praktyki we współpracujących z nami placówkami. W trakcie nauki studenci mają do wyboru specjalności.: poradnictwo żywieniowe, psychodietetyka, dietetyka kliniczna i dietetyka w sporcie.  – mówi dr Joanna Skubis – Zegadło, koordynatorka kierunku Dietetyka.

Naukom medycznym pomagają: niezbędna w dzisiejszych czasach informatyka i nieodzowna w działaniu każdej instytucji – administracja. WUMed, zgodnie ze swoim medycznym profilem kształtuje te kierunki pod kątem pracy w ochronie zdrowia.

Jest coraz większa potrzeba oraz zainteresowanie informatycznymi rozwiązaniami stosowanymi w medycynie.  W WUMed możliwe jest zdobycie takiej wiedzy i umiejętności. Sytuacja   pandemii   uwypukliła konieczność   jak   najszybszego   wprowadzania nie   tylko   samych   rozwiązań teleinformatycznych, ale także ich poznania, umiejętności korzystania z nich.  Na kierunku Informatyka, we współpracy z firmą Comarch Healthcare przygotowujemy studentów do pracy z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań teleinformatycznych w   medycynie.   – zapewnia dr inż. Andrzej Góralski, koordynator kierunku Informatyka.

Studia I stopnia na kierunku Administracja przygotowują studentów do pracy w administracji rządowej i samorządowej, w instytucjach krajowych oraz organizacjach międzynarodowych, szczególnie w Unii Europejskiej.

Przygotowujemy specjalistów dedykowanych wyspecjalizowanym strukturom administracji. Wśród wykładowców tylko praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Nowością, którą warto wykorzystać jest specjalizacja jak również studia podyplomowe Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia. Osoby wybierające tę specjalizację mają możliwość uzyskania także dyplomu studiów podyplomowych o tym samym zakresie. – zachęca dr Thomas Gdesz, koordynator kierunku Administracja.

Atutem uczelni jest własny kampus: ponad 60 sal wykładowych, biblioteka, specjalistyczne pracownie pielęgniarskie, położnictwa, fizjoterapii, dietetyki, kosmetologii oraz laboratoria informatyczne. Dla studentów studiów niestacjonarnych uczelnia oferuje miejsca hotelowe w specjalnej, niższej cenie. Uczelni udało się także utrzymać atrakcyjne jak na rynek warszawski, czesne.