WUMed | Naszą siłą są wykładowcy
18 lutego 2021
Aktualności

Dobry nauczyciel to szansa na profesjonalnie wykształconych absolwentów - zapewnia prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed. Zatrudniamy tych najlepszych, praktyków zawodu. Jesteśmy przekonani, że przekażą studentom nie tylko wiedzę, ale również zaszczepią w nich pasję, etykę i odpowiedzialność zawodową  - dodaje prof. Jasińska.

W cyklu krótkich wywiadów z naszymi wykładowcami chcielibyśmy ich przedstawić oraz przybliżyć Wam cele i wartości poszczególnych kierunków studiów.

Zaczynamy od fizjoterapii, niezbędnej w dochodzeniu do pełni sprawności dziedziny nauk medycznych. Szczególne jej znaczenie uwypukliła trwająca wciąż pandemia COVID-19

Fizjoterapia to kierunek studiów, który warto wybrać.

WUMed | Bartosz KotMgr Bartosz Kot to jeden z wykładowców na kierunku Fizjoterapia Warszawskiej Uczelni Medycznej. Fizjoterapeuta z dziesięcioletnim doświadczeniem. Współpracował m.in. z: Kadrą Lekkiej Atletyki Chińskiej Republiki Ludowej oraz  Instytutem Badawczego Nauk o Sporcie w Szanghaju, Polskim Związkiem Narciarskim Reprezentacja Polski w Snownordzie, drużyną siatkarzy Plus Ligi – AZS Politechniki Warszawskiej. Realizuje projekty badawcze, opracowania naukowe i analizy danych dla międzynarodowych firm z zakresu nowych technologii i rozwiązań łączących wiedzę z zakresu medycyny, fizjoterapii oraz treningu funkcjonalnego.  Jest absolwentem  wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dlaczego warto wybrać fizjoterapię

Fizjoterapia to nie tylko pewna praca w przyszłości. To także bardzo rozwijający przyszłego medyka kierunek studiów. Jest perspektywiczny ale też bardzo wymagający ze względu na ciągłe zmiany, rozwój i aktualizację wiedzy, koncepcji czy metod pracy. Myślę, że to dobry wybór dla ludzi ambitnych, żądnych wiedzy i chcących nieść pomoc pacjentom. Jeśli chcesz stale podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje wybór fizjoterapii jako kierunku studiów będzie idealny i nie będziesz narzekał na stagnację. -zapewnia Bartosz Kot.

Zawód fizjoterapeuty jest samodzielnym zawodem medycznym. Studia na kierunku Fizjoterapia są pięcioletnie magisterskie o profilu praktycznym. Realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Podczas 5 lat nauki i praktyki student zdobędzie wiedzę z bazowych przedmiotów, na której bezpiecznie i skutecznie będzie mógł opierać swoją praktykę kliniczną i pracę z pacjentami. Do tych przedmiotów należą: anatomia, kinezjologia, biofizyka, biochemia, biomechanika, fizjologia. Pozwolą one na odpowiednią diagnostykę, ocenę, badanie, korekcję ruchu oraz planowanie treningu. Umiejętności tego typu umożliwią z kolei skuteczną interwencję
w przypadku, gdy zgłosi się do nas osoba potrzebująca pomocy w stanach bólowych, pooperacyjnych, pourazowych, czy też funkcjonalnych – utrudniających codzienne życie.-
informuje mgr Kot.

Fizjoterapia to nie jest profesja dla każdego.

Dobrym fizjoterapeutą ma szanse stać się osoba o wysokim poziomie empatii. Zrozumienie pacjenta i natury jego problemu jest kluczowe przy planowaniu i ma ogromne znaczenie w procesie fizjoterapii. Profesjonalizm i odpowiednie wyksztalcenie to kolejne składowe, które budują "dobrego" fizjoterapeutę.- dodaje fizjoterapeuta, wykładowca WUMed.

Zobacz także jak rolę fizjoterapii podkreśla w najnowszych wiadomościach europejski oddział WHO.

Szpital Czerniakowski Sp. z o. o.

Opiekuńczo-Lecznicze Sp. z o.o.