Trudny egzamin dyplomowy teoretyczny i praktyczny za nimi.
To była ciężka i wyboista droga... Trzy lata studiów standaryzowanych, trzy lata ćwiczeń klinicznych i praktyk zawodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych studentów - już absolwentów. - podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Celem egzaminu dyplomowego było sprawdzenie poziomu umiejętności teoretycznych i praktycznych niezbędnych do realizowania funkcji zawodowych ratownika medycznego.
Egzamin dyplomowy składał się z trzech etapów: sprawdzianu teoretycznego w formie testu, egzaminu praktycznego - w warunkach symulacji medycznej, obrony pracy dyplomowej - licencjackiej.
Egzaminy końcowe na studiach medycznych i tych, z zakresu nauk o zdrowiu są wieloetapowe i niełatwe. Warunkiem dopuszczenia do nich jest uzyskanie przez studenta zaliczeń ze wszystkich przedmiotów oraz praktyk zawodowych przewidzianych programem studiów, zdanie egzaminów określonych w planie kształcenia oraz uzyskanie obowiązującej liczby punktów ECTS, pozytywna ocena pracy dyplomowej uzyskana od promotora i recenzenta pracy, wprowadzenie pracy dyplomowej do Systemu AntyPlagiat i uzyskanie pozytywnego wyniku weryfikacji. – informuje prof. Jasińska.
Wszystkie części egzaminu dyplomowego podlegały odrębnym i niezależnym kryteriom oceniania. Student musiał uzyskać pozytywną ocenę z każdej części egzaminu dyplomowego by uzyskać pomyślny wynik końcowy.
Absolwentom gratulujemy i życzymy wspaniałej, pełnej wyzwań i spełnienia, drogi zawodowej