Na łamach „Aktualności Biura Karier” dużo miejsca poświęcono dokumentom aplikacyjnym: życiorysowi, listowi motywacyjnemu, podaniu o pracę i referencjom. Zamieszczono aż dwadzieścia artykułów poświęconych tej problematyce. Pokazują one istotę każdej z aplikacji i szczegółowo omawiają zasady jej opracowania. Zwracają też uwagę, że poprawne napisanie każdego dokumentu stanowi pierwszy, a jednocześnie niezmiernie ważny krok w skutecznym poszukiwaniu pracy.
Obok wspomnianych artykułów zamieszczono również dwa bezpłatne kreatory pozwalające na przygotowanie profesjonalnego i skutecznego życiorysu oraz listu motywacyjnego (Kreator pisania CV w programie Canva oraz Kreator listów motywacyjnych CVeasy.pl).
Nadmieńmy, że kreatory to programy umożliwiające szybkie opracowanie życiorysu i listu motywacyjnego oraz natychmiastowe ich wydrukowanie. Posiadają one gotowe wzory dokumentów aplikacyjnych, które można dostosować do swoich potrzeb.
Wypełniając każdą wymaganą sekcję wybranego pisma aplikacyjnego i dobierając stosowny szablon tworzymy gotowy, estetyczny i wizualnie atrakcyjny dokument. Kreatory pozwalają również edytować tworzone dokumenty na podstawie informacji zawartych w ofercie pracy, co jest bardzo pomocne w odpowiadaniu na nie. Uczą też poprawnego pisania tych dokumentów.
Aktualny artykuł poświęcony jest zasadom pisania listu motywacyjnego w języku angielskim. Za nim jednak przejdziemy do meritum przypomnijmy znaczenie listu motywacyjnego.
List motywacyjny (ang. cover letter) to dokument, w którym piszący wyjaśnia i argumentuje swoją motywację do podjęcia pracy w danej firmie. Napisanie i przekazanie pracodawcy listu motywacyjnego bardzo często jest jednym z podstawowych wymagań, które kandydat musi spełnić, aby wziąć udział w procesie rekrutacji. Rekruterzy wręcz mówią o obowiązku dołączania listu motywacyjnego do każdego wysyłanego curriculum vitae. List motywacyjny uważany jest więc za swoistą reklamę CV, jest jego etykietą i jako taki nie powinien być pominięty.
List motywacyjny zwróci uwagę czytającego, gdy w jego treści ukażemy związek posiadanych kompetencji i umiejętności z oczekiwaniami i potrzebami pracodawcy oraz podkreślimy swoją „wartość” jako kandydata na ubiegające się stanowisko pracy. Dokument ten musi być poprawnie napisany, aby zachęcić zatrudniającego do zgłębienia lektury dołączonego życiorysu.
Czy wiecie jak napisać dobry list motywacyjny po angielsku? Jeśli macie jakiekolwiek trudności, nie stresujcie się!
Pomoc i podpowiedź znajdziecie w lekturze artykułu: „List motywacyjny po angielsku – jak napisać cover letter? Zwroty, wzór.” opracowanego przez ekspertów serwisu praca.pl.
Za zgodą autorów tego portalu zamieszczamy link do tej publikacji:
https://www.praca.pl/poradniki/list-motywacyjny/list-motywacyjny-po-angielsku-jak-napisac-cover-letter-zwroty,wzor_pr-2443.html
Polecany artykuł może okazać się bardzo pomocny wszystkim naszym studentom i absolwentom, będącym w trakcie szukania, pracy przede wszystkim w firmach zagranicznych działających w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Z tekstu dowiecie się m.in. jak napisać list motywacyjny po angielsku, jakich kluczowych zwrotów używać oraz jak dostosować jego treść do oferty pracy. Znajdziecie w nim także przykładowy wzór listu motywacyjnego w języku angielskim oraz instruktażowy filmik pt.: „List motywacyjny – co powinien zawierać”.
Serdeczne zapraszamy do lektury i obejrzenia filmu oraz życzymy powodzenia w opracowaniu interesujących i godnych uwagi dokumentów aplikacyjnych.
P.S.
Uprzejmie informujemy, że na łamach naszych „Aktualności Biura Karier” trzykrotnie podejmowaliśmy tematykę listu motywacyjnego. Pierwszy artykuł poświecony był problematyce: „Jak napisać list motywacyjny”, w którym pokazano istotę i zasady jego tworzenia, natomiast drugi pod wymownym tytułem: „Trzy powody, dla których warto napisać list motywacyjny” zawiera uzasadnienie tworzenia tego dokumentu. Trzeci: „Poprawne napisane dokumenty aplikacyjne to już pierwszy, skuteczny krok do znalezienia pracy” ukazuje istotę i rolę tych aplikacji w poszukiwaniu zatrudnienia. Artykuły ukazały się 28.06.2021roku.
Tych wszystkich, którzy nie zapoznali się jeszcze z treścią tych rozprawek gorąco zachęcamy do ich przeczytania.